Nepodceňujte sílu make-upu. Dokáže s obličejem doslova divy

 Krása 
18. dubna 2019 11:21 / Gabriela Simenonová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Fígl spočívá ve zdánlivých maličkostech  Shutterstock
Dokonalý make-up může váš vzhled výrazně změnit k lepšímu. A nemusíte být profesionální vizážistka a i přesto budete vypadat skvěle. Stačí následovat několik tipů a triků, které udělají dokonalou práci za vás.

Pokud nevíte, jaká barva a tvar vaší tváři lichotí, kolik čeho nanášet, jak líčidla aplikovat, aby vypadaly přirozeně, inspirujte se našimi radami. 

Jak správně vybrat make-up?

Když stojíte u regálu v parfumerii u vyrovnaných testerů a chystáte se je vyzkoušet přímo na sobě, vyvarujte se nejčastější chyby, a to nanesení make-upu na hřbet ruky. Ruce jsou vždy o něco tmavší než obličej, proto by vás doma mohlo čekat nemilé překvapení. 

Nejlepší místo na zkoušení je čelist. Naneste na ni dva až tři odstíny, a pokud je to možné, vyjděte na denní světlo. Odstín, který při pohledu do zrcátka splývá s přirozenou barvou pleti, je ten správný. Pozor také na zabarvení make-upu. Některé jsou spíše dožluta či olivova, jiné do růžova, dejte si proto pozor, abyste na narůžovělou pleť nenanášely nažloutlý make-up a naopak.

Nezapomeňte na podklad

Vyhlazující báze pod make-up vytvoří perfektní podklad, pleť vyhladí a make-up se vám bude lépe roztírat. Nejde o to, nanést na pleť, co nejvíce make-upu a korektoru, který skryje případné nedostatky. Make-up slouží k barevné korekci a sjednocení pleti. Díky podkladové bázi nanesete na pleť jen tolik make-upu, kolik je třeba a dosáhnete dlouhotrvajícího efektu.

Fígl tkví v konturování

Určitě je dobré vlastnit dva make-upy stejné značky, fígl je vtom, že budou dvou různých odstínů. Jeden je dobré zvolit o odstín světlejší, než je váš přirozený odstín pleti, druhý o dva odstíny tmavší.

Jdeme na to

  • Tam, kde chcete vytvořit hloubku, aplikujte tmavší odstín, tedy pod lícní kosti, na bradu, krk, po stranách nosu.
  • Naopak světlý odstín volte tam, kde chcete obličej prozářit, tedy pod oči, nad lícní kosti, pod obočí a na čelo. Vše na závěr sjednoťte pudrem naneseným kartáčkem.
  • Postupujte od prostředku tváře směrem ven, opatrně v oblasti očí a úst – tam byste mohly zbytečně zvýraznit vrásky.

Nezapomeňte na korektor

Korektor, případně rozjasňovač, byste si měly pořídit dokonce i tehdy, pokud vás netrápí pupínky, pigmentové skvrny ani kruhy pod očima. Jistě totiž na pleti najdete například popraskané žilky, případně tmavá místa. To všechno je dobré zakrýt nejen make-upem, ale právě i korektorem. Na kruhy pod očima je lepší tekutý, který tolik nezvýrazní vrásky, pigmentové skvrny zase snadněji zakryjete tuhým. A samozřejmě vybírejte i podle typu vaší pleti - korektor ji nesmí moc vysušovat.

Tvářenka není marnivost

Aby tvářenka splnila svůj maximální účel, je zapotřebí nejprve zjistit, jaký máte tvar obličeje. Růž totiž přidává tváři nejen barvu a kontury, ale definuje i lícní kosti. Budete-li ji nanášet správně, zvýrazníte tak své přednosti a naopak zjemníte místa, které jsou možná příliš výrazná.

Tvářenka ani zdaleka není marnivost, ale naopak naprostá nutnost. Zvýrazní vaši tvář a zalichotí jejím tvarům. Pomocí tvářenky totiž snadno alespoň opticky vykouzlíte propadlé tváře, zjemníte výraznou bradu (nanášejte na hranu spodní čelisti) a nanesením nad spánky zúžíte široké čelo. Na toto tvarování je ideální tvářenka v hnědých nebo hnědorůžových odstínech. Nebojte se sáhnout ani po hodně tmavé, když to s ní nepřeženete, bude vypadat skvěle.

Šikovní pomocníci

Nejrychlejším pomocníkem pro roztírání make-upu jsou vaše prsty, houbičky a štětce.  Latexové houbičky jsou praktické pro hladké a rovnoměrné nanesení pudrových make-upů. Snadněji se dostanou k drobným vráskám kolem nosu a očí. Používejte raději takové, které jsou dostatečně husté a nevsáknou příliš mnoho přípravku.

Štětce jsou poněkud dražší záležitost a pro hladké a rovnoměrné nanesení make-upu je používají především vizážisté. 

Když nemáte po ruce ani jednu z výše uvedených pomůcek, můžete použít prsty. Jen je důležité dbát na hygienu, abyste na své tváři neudělaly víc škody než užitku. (Dále čtěte: Buďte za hvězdu. S holografickým make-upem rozhodně zazáříte).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Igor Chmela promluvil o tajemství slavné Partičky, Alzheimerově chorobě i práci pečovatele

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu