Pryč s knírkem. U žen se opravdu nenosí

 Krása 
03. prosince 2018 09:40 / Šárka Sokolská
  3
📷
5 fotografií v galerii
Žádná žena, které trčí z brady nebo pod nosem černé chlupy, není přitažlivá Shutterstock
Zatímco u mužů může působit i sexy, knírek u žen se rozhodně nenosí. Co s ním? Existuje pár šetrných způsobů, jak se jej zbavit nadobro.

Asi není nic horšího, než potkat hezky oblečenou a upravenou ženu, které trčí z brady černé chlupy nebo jí raší pod nosem knírek. Těžko říct, zda dotyčná dáma nemá doma kvalitní zrcadlo nebo tuto vadu na kráse prostě nevidí. Každopádně u žen nemá tento typ ochlupení co dělat. Přitom jeho odstranění trvá mnohdy jenom pár sekund.

Proč tomu tak je?

Růst knírku může způsobovat genetika, dále to bývá i následek užívání některých druhů léků, endokrinologická porucha, nádorové onemocnění a v neposlední řadě menopauza. Ale u většiny se předpokládá zvýšená citlivost vlasových folikulů k androgenům, tedy k mužským pohlavním genům, které mají v sobě i ženy. Díky nim je však žena ženou. Pokud ale dojde k nějaké poruše, vždy se to projeví na vzhledu, třeba v podobě knírku pod nosem. Naštěstí je celá řada způsobů, jak se ho zbavit.

Laserová epilace

Laserový paprsek zmapuje přesně to místo, kde je potřeba zasáhnout. Zničí váčky pod pokožkou, ze kterých chloupky vyrůstají, a ty vás už pak trápit nebudou. K úplnému odstranění je potřeba šest až osm návštěv a pak máte navždy pokoj. Nevýhodou tohoto zákroku je, že za jedno sezení zaplatíte od 1 000 do 2 000 korun.

Méně bolestivé IPL

Jde o podobný princip jako u laseru. Akorát s tím rozdílem, že se používá více vlnových délek (u laseru jen jedna). I tady vás čeká povinná pauza mezi jednotlivými procedurami, a to jeden až tři měsíce. Celkově budete potřebovat absolvovat šest až deset návštěv, ale pak máte od knírku pokoj. Údajně IPL bolí dokonce méně než laser. Tato metoda dokáže odstranit i další kožní problémy, o kterých jsme psali zde. Jedno sezení vás přijde okolo 1 000 korun. 

Nanést a strhnout

Depilaci voskem asi není třeba představovat. Na postižené místo se špachtlí nanese teplý vosk, který se po ztuhnutí strhne. Samozřejmě to docela bolí a místo bývá hodně zarudlé a citlivé. Výhodou této metody je její cenová nenáročnost, můžete si ji provést i doma, ale počítejte s tím, že tmavé chloupky se nemusí podařit vytrhat všechny. Navíc nové chloupky vám poměrně rychle znovu vyrostou.

Krémem bezbolestně

Diskrétně a bezbolestně lze knírek odstranit i pomocí depilačních krémů. Je ale nutné hledat produkty určené přímo na citlivou pleť obličeje. Depilační krém chloupky naruší a pak je lze snadno odstranit špachtličkou, kterou najdete přímo u krému. Samozřejmě, i v tomto případě vám chloupky velmi rychle narostou znovu.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...