Neusínejte s mokrými vlasy, nebo si je zničíte

Spaní s vlhkými vlasy vám může způsobit bolest hlavy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
02. února 2020 12:25 / Depositphotos
  0   0
Umýváte si večer vlasy, ale nechce se vám je foukat fénem, nebo počkat až samy uschnou? Děláte velkou chybu. Lehnout si do postele s mokrými vlasy má pouze samá negativa. Zjistěte, proč byste to neměli už nikdy dělat.

Fénování mokrých vlasů není zrovna zábavná činnost, ale rozhodně se vyplatí. Když budete chodit spát pouze s mokrými vlasy, brzy si je zničíte. Po přečtení následujících bodů, už patrně raději spát s vlhkými vlasy nepůjdete.

Třepení a lámání vlasů

Zejména ženy si potrpí na své hřívě. Pečují o sebe, aby se svému okolí líbily. Výjimkou nejsou ani pánové, kteří si nechávají narůst delší vlasy. Když si umyjete hlavu a půjdete spát s mokrými vlasy, začnou se vám mnohem více třepit konečky. Pokud to budete praktikovat pravidelně, vaše vlasy ztratí pružnost a lesk. Začnou se lámat a dokonce i více vypadávat.

Lupy a mastné vlasy

Spaní s mokrými vlasy vám pouze neoslabí vlasy, ale přibydou vám i lupy. Když máte vlhkou vlasovou pokožku, potní žlázy nemohou správně plnit svoji funkci. To způsobí, že se naruší přirozené prostředí vlasové pokožky a začne se vám tvořit více lupů. Následkem toho se zvýší i produkce kožního mazu, takže budete mít častěji mastnou hlavu.

Bolest hlavy

Nejspíš by vás nikdy nenapadlo, že spánek s mokrými vlasy může vyvolat bolesti hlavy. Dochází k tomu z jednoduchého důvodu. Když máte vlasy mokré, teplota hlavy není stejná s teplotou zbytku těla. Voda se z hlavy odpařuje a tím dochází k zchlazení pokožky. Nesoulad teplot může vyvolat bolesti hlavy a kromě toho vám ještě může narušovat spánek.

Bakterie na polštáři

Ve vlhkém prostředí se šíří bakterie velmi rychle. Polštář pohlcuje pot z pokožky, což je jeden z důvodů, proč by se mělo ložní prádlo měnit zhruba jedenkrát týdně. Zjistěte, jak si vybrat kvalitní polštář. Kombinace vlhka a tepla je ideální prostředí pro usídlování nadměrného množství bakterií, které vám mohou způsobit i některá kožní onemocnění.

Plíseň ve vlasech

Možná by vás to nenapadlo, ale když budete pravidelně chodit spát s mokrou hlavou, mohou se vám ve vlasové pokožce rozšířit plísně. Stejně jako můžete trpět plísněmi různě po těle, může se vám objevit i ve vlasech. Na kůži se vám vytvoří ohraničená ložiska, které vás budou svědit. V takovém případě je potřeba používat antimykotické šampony a rozhodně nechodit spát s mokrými vlasy.

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko přitvrzuje. Informace, které by vám před cestou do země neměly uniknout

Dům a zahrada

Sezona komárů začala. Jak se proti nim bránit a jaké možnosti využít

Bydlení

Udržte v domě dobrou energii. Zavírejte koupelnu a sklápějte záchodové prkénko

Zavřít reklamu