O kolik let máte mít mladšího muže, aby to klapalo

 Vztahy 
30. ledna 2020 12:39 / Blanka Štiková
  0
📷
6 fotografií v galerii
Vztahy, kde je žena o několik let starší než muž, mohou být harmonické Depositphotos
Vztahů, kdy je muž o hodně starší než jeho mladší partnerka, je mnoho a lidé si na takovéto vztahy již zvykli, ale opačně to není tak časté.

Vztahy, kde je žena o několik let starší než muž, mohou být však také harmonické. Jaký věkový rozdíl mezi partnery je podle studie nejideálnější pro vztah?

Věkový rozdíl

Mnozí lidé se domnívají, že vztahy, kde je o více let mladší muž než žena, nemohou příliš dobře fungovat. To však jsou jen předsudky, větší věkový rozdíl ale nemusí být problémem. Proč by také nemohly tyto vztahy klapat, když v opačném případě, kdy je muž o hodně let starší než jeho polovička, také fungují. Jen je ve společnosti zkrátka více zaběhnuté, že ve vztahu má být starší muž než žena, ale opačně to také jde, jen je to zatím méně časté. Velké věkové rozdíly můžete vidět například i u celebrit. Některé vztahy vypadají harmonicky, některé ne.

Sčítání lidu ve Spojených státech ukázalo, že manželství, kde je žena o 10 či více let starší než muž, je velmi malý počet. Podle amerického sexuologa a psychologa Justina Lehmillera je takovýchto svazků jen 1,3 %. A jaký věkový rozdíl mezi staršími ženami a mladšími muži je ideální pro šťastný vztah? Názory veřejnosti a odborníků na toto téma jsou různorodé. Přesně na toto téma provedl Justin Lehmiller vlastní výzkum a jeho studie přinesla zajímavé odpovědi.

Kdo je Justin Lehmiller

Justin Lehmiller je americký sexuolog a sociální psycholog pracující v Kinseyho institutu na univerzitě v Indianě, který před dvěma lety spustil blog s názvem “Sex and Psychology“, na kterém zveřejňuje své studie jako způsob, jak lidem poskytnout informace o sexu a vztazích podporované výzkumem. Ve studiích se zabývá například sexuální orientací, tajnými vztahy, předsudky a stigmaty, praktikami bezpečného sexu apod.

Jak probíhal výzkum

Nedávnou studii provedl Justin Lehmiller s cílem zjistit, jak to je s fungováním vztahů mezi starší ženou a mladším mužem, kdy se dotazoval 200 heterosexuálních párů, které rozdělil na 3 skupiny. V první skupině byly ženy výrazně starší než muži, v průměru o 17 let. Druhá skupina pak zahrnovala ženy výrazně mladší ve stejném věkovém rozpětí a třetí skupinu tvořily páry, mezi nimiž nebyl věkový rozdíl větší než 3 roky.

Kdo je nejšťastnější

V jakém věkovém rozmezí byly páry nejharmoničtější? Ve vztahu byly nejspokojenější ženy starší o více než 10 let než jejich partneři, jejichž vztah se ve srovnání s ostatními skupinami jevil jako harmoničtější. A ptáte se, čím to je? Na to není přesná odpověď, lze se jen domnívat. Možná to má co dělat s tím, že starší ženy bývají vyrovnanější, nezávislejší, dominantnější, zkušenější a mladší muži k nim mají obdiv.

Mladší muž zase ženě v partnerství dodává nejen životní elán, sebevědomí, ale také mnohdy i větší pozornost či zdravou sexualitu. Ani jedna strana si tedy nemá na co stěžovat a právě to je možná receptem na šťastný vztah. Jak se říká, láska nezná hranice a povoleno je vše, hlavní je, že to klape. Dále čtěte: Otestujte vašeho partnera ve věrnosti podle horoskopu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...