Každému vyhovují jiné potraviny. Stravování podle krevních skupin vám pomůže zhubnout

 Zdraví 
29. ledna 2020 11:42 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Každému vyhovují odlišné potraviny Depositphotos
Existují čtyři druhy krevních skupin. Podle odborníků má každý z nás určitou genetickou dispozici, díky které některé potraviny snášíme lépe a jiné hůře. Částečně je dědíme po našich předcích. Lidé s odlišnými krevními skupinami mají i jiný metabolismus. Díky potravinám, které vyhovují vašemu trávicímu traktu, můžete zhubnout i několik kilo. Zjistěte podle vaší krevní skupiny, jaké jídlo je pro vás vhodné.

Rádi byste zhubli pár kil, ale zatím se vám to moc nedaří? Můžete vyzkoušet dietu podle vaší krevní skupiny. Podle odborníků vám pomůže zhubnout, celkově se zlepší vaše trávení, imunita a budete se cítit ve svém těle lépe.

Skupina A

Lidé s krevní skupinou A příliš zatěžuje maso. Pro vás je vhodná spíše vegetariánská či veganská strava. Určitě vynechejte ze svého jídelníčku červené maso a uzeniny. Budete se cítit dobře po potravinách, které mají rostlinný původ. Člověk s krevní skupinou má málo žaludečních kyselin, které by podporovaly masitou stravu. Jezte sójové výrobky, zeleninu, ovoce, luštěniny či olivový olej. Kromě většiny masa byste neměli konzumovat mléčné výrobky, zejména plísňové sýry a máslo. Není doporučená ani pšenice.

Skupina B

Lidé s krevní skupinou B to mají opačně. Pokud ji máte, můžete se radovat. Nemusíte se stravovat zcela vyváženě, ale stejně dokážete odolávat většině civilizačních chorob. Prospívá vám maso a mléčné výrobky. Dejte si krůtí, jehněčí, králičí či skopové maso. Rozhodně vám neublíží ani ryby. Můžete jíst brambory, rýži, vejce a ovoce. Měli byste vynechat pšenici, sóju a luštěniny.

Skupina AB

AB je vzácná skupina, která se objevuje pouze u několika procent celé populace. Jde o částečný mix skupin A a B, ale sama o sobě je to velmi specifická krevní skupina. Lidé se skupinou AB by neměli jíst červené maso, hovězí, vepřové, kyselé potraviny, pohanku, pšenici, kukuřičné pečivo a semínka. Prospěje vám jehněčí, krůtí a skopové maso. Nemusíte pohrdat ani mořskými plody, tofu, mléčnými výrobky či zeleninou.

Skupina 0

Lidé s krevní skupinou 0 mají trávicí systém přizpůsobený konzumování masa. Živočišné bílkoviny vám velmi prospějí. Většina lidí s touto krevní skupinou má však pomalý metabolismus, kvůli kterému mají tendenci rychle nabírat přebytečná kila. Do svého jídelníčku byste rozhodně měli zařadit ryby, červené maso, kozí mléko, rýži a syrovou zeleninu. Neměli byste jíst pšeničný lepek, vejce a obiloviny. Dále čtěte: Co o vašem zdraví prozradí běžná chůze?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej