Z druhého socialistického seriálu Tři chlapi v chalupě se dochovaly jen tři díly

 Retro 
02. února 2020 08:39 / Mirka Malá
  2
📷
4 fotografie v galerii
Ani tento seriál televize nezaznamenala ČT
Legendární seriál Tři chlapi v chalupě byl teprve druhým seriálem, který Československá televize vysílala. A podobně jako u toho prvního se z něj téměř nic nedochovalo.

Vůbec prvním československým televizním seriálem byla série Rodina Bláhova, jehož první díl se objevil na obrazovce v prosinci roku 1959. Do konce roku 1960 se vysílalo nakonec devět dílů, z nichž se nedochovalo téměř nic.

Československá televize totiž tehdy seriál vysílala živě a záznamová zažízení v té době ještě nepožívala. Z Bláhových se tak dochovalo jen pár fragmentů a poslední díl, vznikla díky němu ale tvůrčí parta, která nakonec stála za úspěchem druhého seriálu Tři chlapi v chalupě.

Nastoupil Dietl

Slavný televizní scénárista Jaroslav Dietl se už podílel na některých dílech Rodiny Bláhových a spolu s režisérem Jaroslavem Dudkem začal pracovat na komediálním seriálu Tři chlapi v chalupě. Seriál měl nakonec osmnáct dílů a vysílal se mezi roky 1961 - 1963.

I tento dnes prakticky legendární seriál ale potkal velmi podobný osud jako Rodinu Bláhových. Z celého seriálu se dochovaly celé jen tři poslední díly a také jedno volné pokračování Tři chlapi po roce.

I Tři chlapi se totiž vysílali ve své době ještě živě a ani po úspěchu Bláhových nikoho v televizi nenapadlo pořídit záznam živě vysílaných dílů. To se stalo bohužel až příliš pozdě, a tak o této televizní legendě přežilo jen malé svědectví.

Hlavní hvězdou seriálu byl Lubomír Lipský, který si ve svých necelých čtyřiceti letech zahrál velmi oblíbenou postavu dědy Potůčka. Vedle Lipského v seriálu excelovali také další herecká esa té doby, zejména pak Ladislav Trojan a Jan Skopeček. Ve vedlejších rolích si s nimi zahrály také Stella Zázvorková nebo Ljuba Skořepová. Dále čtěte: Smutná ikona socialistického autoprůmyslu měla nespočet posměšných přezdívek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Satelit NASA objevil rostoucí ostrov uprostřed Pacifiku. Je jen několik dní starý a už se rozrostl na 24...