Podpořit rychlejší růst vlasů není složité. Pomohou vám i věci, které máte běžně doma

 Krása 
06. října 2020 08:50 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Dlouhé vlasy jsou snem snad každé ženy Pixabay
Kdo by nechtěl alespoň trochu podpořit růst vlasů. Nemusí to být nijak nedosažitelný cíl. I u vás doma najdete mnoho věcí, které vaše vlasy v růstu podpoří.

Hodně žen touží po objemnějších a delších vlasech, ale už netuší, jak proces urychlit. Přitom jde jen o to, dodat vlasům potřebné živiny. A vůbec nemusíte utrácet majlant za speciální přípravky, které rychlejší růst vlasů slibují. Pomohou vám i ingredience, které najdete doma.

Zdravé vlasy obvykle narostou asi o jeden centimetr za měsíc. Není to ale pravidlo, někomu rostou vlasy rychleji, jinému pomaleji. Je to olivněno jak genetikou, tak tím, jak moc vlasy zatěžujete. Pokud máte například kudrnaté nebo zvlněné vlasy, rostou vám pomaleji proto, že mají sklon ke krepovatosti a bývají méně hydratované, což vede k častějšímu lámání konečků. Pokud proto trpíte suchými vlasy, je dobré začít používat arganový, mandlový, keratinový nebo kokosový olej. Pomalý růst může být způsoben také vypadáváním vlasů, které může mít mnoho příčin.

Nejčastejší chyby v péči o vlasy

Pokud chcete mít dlouhé a zdravé vlasy, vyvarujte se těchto tří nejčastějších chyb:

Velké množství šamponu

Při aplikaci šamponu na jemné a řídké vlasy použijte jen malé množství. Když použijete příliš mnoho přípravku, vlasům to nepomůže, spíše naopak.

Používání nehtů

Vlasy během mytí jemně masírujte polštářky prstů, nepoužívejte na to vaše nehty! I tím totiž vlasům zbytečně ubližujete.

Absence kondicionéru

Po umytí vlasů použijte kondicionér, který vaše vlasy nádherně vyhladí, obnoví, dodá jim lesk a zdravý vzhled. Ovšem pozor! Nenanášejte kondicionér od kořínků vlasů tak, abyste vrstvu nanesly i na pokožku hlavy.

Jak podpořit rychlejší růst vlasů

Pro růst vlasů je důležité dbát na jejich výživu, čili správný přísun vitaminů. Můžete si samozřejmě pořídit výživové doplňky či speciální šampony proti padání vlasů a na podporu růstu vlasů, které se dají koupit v lékárnách. Nejvíce koncentrovaných složek obsahují vlasová růstová séra, která přímo aktivují vlasovou cibulku a nastartují tak růst vlasů.

Jestliže však věříte více přírodní medicíně, sáhněte po kopřivě, kterou nechejte vyluhovat ve vroucí vodě a pokaždé nálevem opláchněte umyté vlasy. Hřívě tím dodáte lesk a vlasy budou poddajnější a vyživené. Podobné účinky jako kopřiva má i vývar z cibule či jablečný ocet smíchaný s vodou.

Vlasy zbytečně nezatěžujte

Pokud chcete růst vlasů podpořit, je důležité omezit jejich fénování, nebo alespoň nastavit teplotu na nejnižší stupeň. Stejné je to i s používáním kulmy a žehličky na vlasy. Pokud je jejich použití nezbytné, vždy na vlasy předem aplikujte ochranný filtr v podobě produktu určeného na ochranu vlasů před teplem. Pokud si vlasy barvíte, je vhodné skončit s domácím barvením a poradit se s profesionálním kadeřníkem. Pomohou vám i nejrůznější domácí masky, do kterých zapracujete vajíčko s kokosovým olejem, vlasy bohatě vyživí a stejně jako kopřivový vývar dodají požadovaný lesk.

Důležitá je i výživa zevnitř

Pro rychlejší růst vlasů je důležitá i výživa zevnitř organismu. Zaměřte se na pravidelný přísun vitaminu A, B a C, které se postarají nejen o zdravé a pevné vlásky, ale také o pevné nehty a zdravou pokožku.

Jablečný ocet

Některým ženám výrazně pomáhá aplikace jablečného octa na vlasy. Po tradičním nanesení šamponu na vaše vlasy jej vyzkoušejte smýt octem smíchaným s vodou. Jablečný ocet, na rozdíl od jiných, nezapáchá a je bezpečný. Posiluje folikuly, díky čemuž budou vlasy pevné a rychleji porostou.

Hroznový olej

Masáž hlavy hroznovým olejem je nejen příjemná, ale i účinná. V případě, že budete mít pocit mastnějších vlasů, opakujte aplikaci maximálně třikrát do týdne.

Esenciální oleje

Esenciální oleje mohou být prospěšné i pro vaše vlasy. Stačí smíchat ty, které podporují rychlejší růst vlasů, a udělat si zábal. Pro růst vlasů se hodí například rozmarýn, cedrové dřevo, šalvěj, cypřiš, levandule, ylang-ylang nebo heřmánek.

Pitný režim

Pro rychlejší růst vlasů je důležitý rovněž pitný režim. Pomůže totiž vyplavit z těla toxiny. Pokud vám v těle blokují procesy škodlivé látky, vaše vlasy to pocítí a vy to na nich zřetelně uvidíte.

Masáž hlavy

I masáž hlavy dokáže podpořit růst vlasů. Masírujte pokožku hlavy pomocí bříšek prstů. Efektivní je i využití speciální pomůcky na masáž hlavy, kterou seženete v lékárnách nebo u prodejců alternativní medicíny. O tom, jak zatočit se zplihlými vlasy, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí