Udělejte si koupel z epsomské soli. Bojuje s ucpanými póry a dodává objem splihlým vlasům

 Krása 
02. února 2021 10:14 / Eva Vogelová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Epsomská sůl byla objevená ve městě Epsom Depositphotos
Epsomská sůl je malý zázrak, který lidé využívají k léčebným a kosmetickým účelům už několik století. Byla objevena ve městě Epsom, podle kterého je odvozený i její název. Epsomskou sůl nelze spojovat s běžnou kuchyňskou solí, jde totiž o síran hořečnatý. Zjistěte, jak vám může prospět.

Pokud preferujete přírodní kosmetické přípravky, s epsomskou solí budete spokojení. Neobsahuje žádné syntetické látky. Využít ji můžete hned několika způsoby. Navíc je cenově dostupná pro všechny.  

Epsomská sůl uvolňuje svaly a nervový systém

Máte za sebou těžký den? Napusťte si vanu teplou vodou a vhoďte do ní epsomskou sůl. Po chvíli pocítíte úlevu. Kombinace vody a epsomské soli má uvolňující účinky. Pomůže vám odplavit stres z těla a navodit pozitivní náladu. Snižuje i svalové napětí a má blahodárné účinky na nervový systém.

„Hořčík obsažený v epsomské soli snižuje zánětlivost a podporuje funkci svalů a nervů," vysvětluje fyzioterapeutka Corinne Croce. Po koupeli v epsomské soli prožijete klidný a nerušený spánek. Pokud nemáte vanu, můžete si sůl vmasírovat do pokožky během sprchy. Můžete ji také smíchat s vodou a vypít. Detoxikuje organismus zevnitř i zvenčí.

Epsomská sůl dodá objem splihlým vlasům

Trápí vás splihlé vlasy bez objemu? Podpořte je pomocí masky z epsomské soli. Surovinu jednoduše smíchejte s běžným kondicionérem v poměru jedna ku jedné. Poté, co si vlasy umyjete šamponem, aplikujte masku z epsomské soli. Masírujte s ní vlasovou pokožku, lépe se prokrví.

Následně nechte ingredience působit zhruba patnáct minut a nakonec si vlasy opláchněte vodou. Tento postup opakujte zhruba dvakrát týdně a zanedlouho by se měly dostavit první výsledky. Přečtěte si také, jak prodloužit interval mezi mytím vlasů i bez použití suchého šamponu.

Dopřejte své pokožce přírodní peeling

Epsomská sůl sama o sobě funguje jako účinný peeling. Odstraňuje z pokožky odumřelé buňky a toxiny. Pleť hydratuje, omlazuje a dodá jí potřebné minerály. Po první aplikaci bude vaše pokožka mnohem jemnější. Epsomská sůl je vhodná pro peeling celého těla. Vmasírujte si ji do mokré pokožky a následně smyjte.

Epsomská sůl změkčí ztvrdlou kůži na chodidlech

Ztvrdlá kůže vzniká zejména na patách. Pokud s ní neustále bojujete, nachystejte si lavor s teplou vodou, do které nasypejte epsomskou sůl. Namočte si do solné koupele chodidla zhruba na patnáct minut a ztvrdlá kůže na patách se změkčí. Opakujte několikrát týdně. Epsomská sůl pomůže i zmírnit otoky nohou a bojovat s plísní.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...