Vlasy poškozené teplem už často nelze oživit. Odborníci radí, jak s nimi správně zacházet

 Krása 
29. ledna 2021 08:58 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Tepelné poškození je pro vlasy velmi nebezpečné Depositphotos
Fénování, žehlení nebo kulmování vlasů patří mezi ty úpravy vlasů, které jsou tepelné. Čím vyšší je ale teplota a častější úprava vlasů, tím je pravděpodobnější jejich poškození. Odborníci proto radí, co s takto poškozenými vlasy dělat.

Pokud už jsou vaše vlasy teplem poškozené, může být jejich uzdravení často nemožné. A tak je prevence stále nejlepším postupem, jak o tepelně upravované vlasy pečovat. Nechejte se inspirovat radami profesionálky ve vlasovém průmyslu, která doporučila několik odborně schválených způsobů, jak úplně zabránit tepelným škodám, nebo je napravit, pokud k nim již došlo.

Identifikace poškození teplem

Abyste se mohli postarat o vlasy poškozené teplem, musíte být schopni si uvědomit, že vaše vlasy jsou skutečně poškozené. "Vlasy, které byly poškozeny teplem, jsou matné a mohou na nich dokonce být i pruhy v místech, kde se kulma nebo žehlička dotkla vlasů,“ říká vlasová expertka Alicia Bailey. "Vlasy, které byly spálené, jsou obvykle suché a lámavé a mají zjevně rozštěpené konečky.“

Typy vlasů

Tepelné vlasové nástroje rychle odpařují obsah vlhkosti ve vlasech a tím se také mění  struktura bílkovin ve vlasech. Dochází proto často k jejich krepatění. Navíc barvené vlasy jsou na poškození teplem ještě náchylnější, protože nemají ochranu vrstvy kutikuly.

Váš typ vlasů by měl nakonec informovat o tom, jak obecně používáte horké nástroje. "Podle toho, zda máte vlasy jemné, střední nebo hrubé, je nutné nastavit správnou teplotu založenou na typu, struktuře a stavu vlasů, aby se předešlo možným problémům,“ radí Bailey. "Držím se pravidla, že pokud jsou vlasy jemné, střední nebo barevně ošetřené, nastavím teplotu na 300 až 340 stupňů Celsia. Také se snažím nepoužívat více než jeden až dva průchody žehličkou nebo kulmou na jeden pramen. A pokud jsou vaše vlasy silné nebo hrubé, nastavte teplotu mezi 340 a 400 stupni Celsia, abyste zajistili, že se vlasy nespálí a nezničí.

Uzdravení vlasů

Někdy už pomůže jen krátký sestřih, ale je možné pravidelně vlasy ošetřovat tak, abychom předcházeli tepelnému poškození. Vše začíná pravidelným střídáním zvlhčovačů a proteinových procedur.

Bailey také říká, že hloubkové kondicionování jednou až dvakrát týdně při omezení jakéhokoli použití tepelné úpravy vlasů pomůže oživit všechny typy vlasů. Doporučuje kondicionér bohatý na vlhkost naplněný kokosovým olejem, avokádem nebo aloe vera. Stejně důležité je použití tepelných ochran. „Vždy používejte přípravky určené k ochraně vlasů při jejich tepelné úpravě," radí Bailey. Dále čtěte: Jak prodloužit interval mezi mytím vlasů i bez použití suchého šamponu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině