Jak prodloužit interval mezi mytím vlasů i bez použití suchého šamponu

 Krása 
20. ledna 2021 18:29 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Časté mytí vlasů má své řešení Depositphotos
Jak často si musíte mýt vlasy? Každý druhý nebo třetí den? Určitě byste si rádi tento interval prodloužili, zvlášť bez užití pro vlasy ne příliš zdravého suchého šamponu.

Na to, jak rychle se vám mastí vlasy, má vliv samozřejmě spousta věcí. Třeba to, jak často cvičíte a jak se u toho potíte, nebo dokonce jak moc používáte právě suchý šampon. Ale všechno má své řešení. Nejlepším způsobem, jak oddálit mytí vlasů, je zajistit, aby šampon, který používáte, čistil vlasy a pokožku hlavy tak dobře, že můžete s dalším mytít počkat řadu dnů.

Ty správné šampony

Takové šampony fungují jako magnet, který přitahuje přebytečný kožní maz na pokožce hlavy. Odstraní znečištění a nahromadění oleje, což znamená, že už nebude třeba mýt si vlasy tak často.

Pokud máte přirozeně mastné vlasy, kadeřník Jamie Stevens doporučuje neaplikovat kondicionér po každém mytí. Tvrdí také, že použití kartáče z přírodních štětin přerozdělí olej z kořenů až ke konečkům vlasů. Nepoužívejte však příliš tvrdý kartáč a udržujte jej čistý, aby se olej nepřenášel zpět na vaše vlasy.

Které šampony tedy používat?

Pokud si tedy vlasy musíte mýt často, je ta správná chvíle vyzkoušet ten správný šampon, který další mytí oddálí o několik dní. Jde především o šampony bez silikonů.  Šampony bez silikonu se spoléhají především na glycin a vitamin B6, který vás zbaví mastných kořínků a zároveň udržuje konce vlasů měkké a hydratované. Takový šampon poznáte poměrně snadno, většina výrobců na přední straně inzeruje, že se jedná o šampon bez silikonů.

Vyberete si snadno i z poměrně obsáhlé nabídky detoxikačních šamponů. Tyto detox přípravky uklidňují a zároveň čistí kožní maz, který se při mytí vyplaví a vaše pokožka hlavy bude čistá a nebude zmašťovat vlasy.

Jsou zde také speciální šampony pro mastnou hlavu a suché konečky, což je samozřejmě ve společnosti rozšířený problém. Tyto šampony většinou obsahují lipový olej, šalvěj, kvasnice a pšeničné klíčky. Mají antibakteriální a antiperspirantní vlastnosti, takže pot a kožní maz odstraní a kořínky vlasů zůstanou neumaštěné.

Vyměnit stávající šampon za některý z těch, které brání tvorbě mastných vlasů, je o to důležitější, že v právě probíhající zimě řada lidí nosí čepice, které přispívají k tvorbě mastných vlasů. Se správným šamponem si s tímto problémem lze snadno poradit. Dále čtěte: Jak se stát z brunetky blondýnkou, doma a bezpečně.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton ochutnala afrodiziakum známé jako karibská viagra: Její fanoušci z toho šílí, chtějí ho...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Tech

Falcon 9 má konkurenci. Neutron je nová, větší a levnější vesmírná raketa