Manuální čištění pleti

 Krása 
27. prosince 2016 08:41 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Správně vyčistit pleť není jen tak. Internet
Odborníci tvrdí, že můžete mít ten nejlepší krém, ale bez vyčištěné pleti vám nebude nic platný. Čištění je krok, který pokožce umožní volně dýchat, připraví ji na to, aby se do ní mohly dostat účinné látky z krémů, a nachystá ji na líčení. 

Bereš návštěvu kosmetičky jako nutné zlo a napadá tě, jestli by se výdaj za její služby nedal využít lépe? Potom pro tebe máme dobrou zprávu – můžeš ji pustit k vodě. Perfektní vyčištění pleti totiž zvládneš i sama doma a za pakatel!

Jak na to?

Správné čištění znamená použít čistící mléko (nebo gel), takto odstraníme nečistoty, zbytky make-upu, krémů nebo opalovacích přípravků. Pleťové mléko prsty rozetřeme a následně vatovým tampónkem, kosmetickou houbičkou nebo teplou žínkou smyjte. Pleť ještě dočistíme pleťovým tonikem tím zajistíme i větší regeneraci a hydrataci, důležité je použití obou přípravků.  Tímto základním čištěním můžete až překvapivě ovlivnit stav své pleti (až o 40%)!

Čištění provádíme ráno i večer – během noci a nad ránem dochází k největší obměně kožních buněk, nezanedbávejte ranní čištění. U zralé pleti jsou ráno znatelnější váčky pod očima, můžeme si pomoci trikem s pleťovou vodou z lednice a přiložením na tampónku otoky zmírníme.

Manuální (mechanická) metoda čištění

Při čištění pleti vždy dodržujeme hygienická pravidla, vždy čistě umyté ruce, krátké nehty a mačkání přes ubrousky, kosmetické tampónky, případně lze využít dětské vlhčené ubrousky, pokud máte strach, že se papírový ubrousek roztrhne. Před čištění musíme pleť připravit – změkčit, lze využít napářku nebo kosmetická změkčovadla – exfoliační maska, gommage atp. Vždy se řiďte pokyny na přípravku, obecně se nechává působit kolem 10 minut a po odstranění houbičkou či žínkou je pleť připravená. Ukazováčky si zabalíme do ubrousků nebo vatového tampónku a jemně odstraňujeme přebytečný maz. Pokud máte některé mazové žlázky zanícené (pozor hlavně na oblast nosu, úst a očí), tak se jim vyhněte aby jste se vyhnuly celkové infekci. Máte-li citlivou pleť se sklonem k žilkám (kuperóze) tak se mechanickému čištění vyhněte!

Něco navíc

Pokud pro svou pleť chcete udělat něco navíc, můžete jednou týdně použít masku, která na pleti zůstává déle a její účinky jsou tak intenzivnější. Jednou až třikrát týdně naneste jemný peeling, který z pleti odstraní přebytečné šupinky. Nepoužívejte ho však častějia a také zvažte vhodný přípravek, pokud máte citlivou pleť. Jednou měsíčně si dopřejte návštěvu kosmetičky, která vaši pleť vyčistí odborně, poradí ty pravé přípravky pro vás a ukáže, jak správně postupovat v péči o pleť.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu