Změňte nepříjemné ranní vstávání v příjemnou část dne

Umění být ranním ptáčetem je momentálně v lifestylu hodně populární téma.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
22. prosince 2016 07:06 / Shutterstock
  0   0
Naučíme vás, jak si každé ráno náležitě užít, nezaspat, všechno stihnout a do práce přicházet s dobrou náladou.

Ranní vstávání dává nejednomu z nás dost zabrat a tak často hledáme způsoby, jak se ráno co nejrychleji probrat. Našli jsme pro vás několik triků, jak si chybějící energii dobít co nejrychleji.

Pusťte si hudbu

Studie z roku 2012 prokázaly, že v mírném hluku se výkon našeho mozku zvyšuje. Proto pokud se potřebujete ráno opravdu probrat, jakmile vám zazvoní budík, pusťte si nějakou svižnou hudbu. Příjemná hudba navíc vyvolává v těle tvorbu oxytocinu, hormonu bojujícího proti stresu, a odbourávajícího ranní špatnou náladu.

Zacvičte si

Spousta lidí nemá na cvičení čas - pokud necvičí ráno. Představte si tu výhodu, odcvičíte si svoji dávku ještě něž jdete do práce a pak máte celý večer volno. Ušetříte si spoustu času a ještě vám zbyde čas na odpočinek. Ranní cvičení je také mnohem účinnější než to večerní a navíc vám rozpumpuje krevní oběh, vyplaví endorfiny a vy hned budete mít nejen lepší náladu, ale najednou i víc energie. Věřte, že se pak mnohem lépe pracuje.
Nemusíte přitom chodit na dvě hodiny do posilovny, stačí klidně jen dvacet minut doma v obýváku. Ze začátku to chce pevnou vůli, ale brzy si na to zvyknete a už bez ranního protažení nebudete moci být.

Nasnídejte se

Jakmile se naučíte vstávat o něco dřív, zbyde vám čas na pořádnou snídani. Když si navíc den předtím nakoupíte nějaké dobroty, hned budete mít důvod, proč ráno vylézt z postele. Ideální je samozřejmě snídat ve dvou, nebo třeba s dětmi. Udělejte si ze snídaně malý rituál, při němž se dozvíte, co koho v daný den čeká, či popřemýšlíte o tom, co čeká vás.
Navíc snídaně je základ dne - váš metabolismus začíná fungovat teprve s prvním jídlem, takže pokud si dáváte až oběd, celé dopoledne zahálí a nespaluje, čili je větší pravděpodobnost, že přiberete.

Vyčistěte si zuby

Budete to možná znít divně, ale díky svěží mentolové chuti zubní pasty se doslova okamžitě váš mozek probere k činnosti. Ideální tedy je, pokud se hned z postele vypotácíte do koupelny a provedete základní ranní hygienu. Z koupelny pak vyjdete jako čerstvý člověk.

Cestou do práce vyluštěte křížovku

Stejně jako ostatní svaly, i mozek potřebuje každé ráno protáhnout. Aby vaše mysl fungovala na jedničku po celý den, zkuste si ráno u snídaně nebo cestou do práce vyluštit alespoň malou křížovku. Budete tak skvěle připraveni na řešení i těch nejtěžších pracovních úkolů.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Mystická místa, kde vám bude buď neskutečně dobře, nebo se budete neskutečně bát

Dům a zahrada

Asijské berušky se rychle množí, zapáchají a koušou. Možnosti, jak se jich lze zbavit

Bydlení

Snaha šetřit za každou cenu se při stavbě domu nebo vybavení bytu může prodražit

Zavřít reklamu