Jak připravit zdravě řízek i kapra.

Řízek i kapr se dá obalit i bezlepkově. A bez problémů.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
21. prosince 2016 09:15 / internet
  0   0
Tento problém řeší v období Vánoc i jindy celiaci i další, kteří nechtějí konzumovat přešlechtěnou a silně alergenní pšenici. Řešení naštěstí existuje. Inspiraci najdete v tomto příspěvku.

Jaké suroviny mohu použít?

Pokud držíte bezlepkovou dietu, máte na výběr mouku, která přirozeně lepek neobsahuje. V úvahu připadá mouka kukuřičná, pohanková, rýžová, kokosová, sójová nebo například quinoa – mouka z merlíku čilského. Pokud máte přístup k anglickým ovesným vločkám, můžete je také použít. V Anglii totiž osívají pole původní odrůdou ovsa, která lepek vůbec neobsahuje a ovesné vločky mají na seznamu bezpečných potravin pro celiaky.

Jak na obalování?

Na klasický trojobal použijete některou bezlepkovou mouku, vajíčko, sůl a místo strouhanky drcené kukuřičné lupínky. Postupujete klasickým způsobem. Do obalu můžete přidat i koření podle chuti. Pokud dáváte přednost obalu v těstíčku, smíchejte vejce s bezlepkovou moukou a trochou soli, vytvořte kašičku a v ní obalte řízky a porce ryby. Není v tom žádný problém, nemusíte shánět drahou pšeničnou mouku zbavenou lepku. Použijte to, co máte k dispozici.

Co když nemám bezlepkovou mouku?

Pokud máte alespoň nějakou surovinu, která může být zdrojem bezlepkové mouky, stačí ji pomlít v kuchyňském robotu či použít výkonný tyčový mixér. Budete mít jistotu, že vaše mouka bude kvalitní, s vysokým obsahem vlákniny a všech potřebných živin.

Jak na smažení?

Smažení není proces, který odborníci na výživu rádi vidí. Vznikají při něm všelijaké nebezpečné látky. Zejména to platí při použití nevhodných olejů. Smažíme proto nejlépe na přepuštěném másle nebo na sádle. Vhodný je také kokosový olej. Klasické oleje používané v kuchyni se brzy přepalují. Nesmažíme příliš zprudka – obal by byl moc tvrdý a vysušený a maso uvnitř nepropečené. Opačný extrém ale také není vhodný. Při příliš pomalém smažení ztratí maso v obalu šťavnatost. Usmažené porce skládáme do vhodné nádoby a přiklopíme. Udrží se teplé a obal se stane vláčný.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte fascinující zemi divoké přírody, kouzelných vyhlídek a nezapomenutelných zážitků

Dům a zahrada

Obří dávka vitaminů v malé misce. Super zdravé potraviny lze pěstovat i v garsonce s minimálním prostorem

Bydlení

Co všechno umí inteligentní zrcadlo a jak změní váš domov

Zavřít reklamu