Zkuste na Štědrý večer krájení jablíček a lití olova

 Ostatní 
24. prosince 2016 09:25 / Bronislava Silná
  0
📷
3 fotografie v galerii
Krásné vánoční zvyky dají dnešnímu večeru kouzlo internet
Vánoce mají svou magickou atmosféru. Staré zvyky spojené s Vánocemi jsou krásné. Odsunuli jsme je do pozadí. Dali jsme přednost konzumnímu pojetí Vánoc. Ale je to o našem rozhodnutí. Zkuste proto letošní Vánoce jinak.

Krájení jablek

Po štědrovečerní večeři se rozkrajovala jablka. Krájí se kolmo na stopku a podle toho, co najdeme uvnitř můžeme usuzovat na to, co nás nebo naše okolí v příštím období čeká. Křížek může znamenat i smrt, červavý jadřinec nemoc a hvězdička zdraví a spokojenost.

Lití olova

Při tomto obyčeji se nad plamenem rozpustilo trochu olova a prudce vylilo do vody. Vzniklý tvar dává možnost přemýšlet o tom, co nás čeká.

Pouštění lodiček

Ze skořápek vlašských ořechů se vyrobí malé lodičky. Uvnitř hoří malá svíčka. Vypustí se do lavoru s vodou a komu vydrží nejdéle nad hladinou, toho čeká dlouhý život.

Sadu na lití olova už asi nekoupíte, ale jablka či ořechy a svíčky máme na Vánoce doma skoro každý. Nic nebrání tomu si letošní Vánoce trochu zavzpomínat na staré tradice a potěšit sebe i blízké krásnými zvyky. Pokud vám vyjde křížek nebo se vaše lodička brzy potopí, neberte to tragicky. Tyhle zvyky tu nejsou proto, aby vás vyděsily, ale potěšily. Hezké Vánoce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Slavná tatérka a muzikantka Kat Von D udělala z filmového domu z komedie Dvanáct do tuctu sídlo jako z...

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jak řešit trable s oblečením. Zaseklý zip opraví vazelína, trčící kostici běžná náplast

Zavřít reklamu