Máte špatné svědomí z velké konzumace cukru o Vánocích? Máme pro vás rychlou nápravu

Máte po Vánocích špatné svědomí?
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
27. prosince 2016 06:50 / Shutterstock
  10   0
Trápí vás špatná nálada z vánočního hodování? I když štědrovečerní hostinu máte za sebou, ještě ani zdaleka neskončil boj se sladkými vánočními dobrotami. Naštěstí prohřešek v podobě zkonzumovaného jídla s vysokým obsahem cukru se dá napravit!

Pokud jste si dopřáli více, než jste původně měli v plánu, je pozdě. Ale na druhou stranu vánoční svátky jsou jen jednou za rok a všechno se dá napravit.

V okamžiku, kdy dáte do úst něco sladkého, čelíte návalu dopaminu, což je hormon, díky kterému se cítíte výborně a který má dokonce návykové vlastnosti. Metabolická rovnováha je narušena a ve vašem mozku začínají probíhat změny! Člověk si na příval dopaminu rychle zvykne a má potřebu dopřát si jeho zdroj častěji a ve větších dávkách. Nepodlehněte tomu a nedovolte, aby cukr ovládal vaše tělo.

Jednoduchý, ale velmi důležitý krok je, uvědomit si to. Váš mozek je pod vlivem dopaminu, proto byste měli rychle odstranit pokušení. Zbavte se vánočních koláčků, přineste je třeba kolegům do práce, kde se po nich jen zapráší.

Konzumujte potraviny, které jsou bohaté na výživné látky a které odvrátí škody, které napáchal cukr. Zkuste lžíci arašídového másla nebo hrst ořechů, které vám dodají zdravý tuk a bílkoviny. Nebo si dejte hummus se zeleninou, které obsahují vlákninu, která pomáhá zpomalit absorpci jednoduchých cukrů.

Po množství cukru se budete cítit unavení a nejraději byste si lehli. Vyhněte se tomu! Pohyb vám pomůže. Nemusíte se týrat v posilovně, stačí chůze po schodech nebo procházka.

Nezapomeňte na pitný režim v podobě obyčejné vody, která zaplní žaludek.

📷
1
fotografie
Jitka Jahodová | inStory.cz
Kam dál?
Cvičíte, ale nehubnete? Máte pravděpodobně v jídle málo bílkovin
Super trik, jak zatočit s protivným chrápáním
Super kosmetické vychytávky, které by vás nikdy nenapadlo použít
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chcete poznat úplně jinou Itálii? Zajeďte si na jih do Kalábrie

Zprávy

Další populismus politiků, který dostupnost bydlení nezlepší

Bydlení

Chcete mít krásné a přitom ekologické nádobí? Vsaďte na palmové listy!

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn