Máte špatné svědomí z velké konzumace cukru o Vánocích? Máme pro vás rychlou nápravu

 Ostatní 
27. prosince 2016 06:50 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Máte po Vánocích špatné svědomí? Shutterstock
Trápí vás špatná nálada z vánočního hodování? I když štědrovečerní hostinu máte za sebou, ještě ani zdaleka neskončil boj se sladkými vánočními dobrotami. Naštěstí prohřešek v podobě zkonzumovaného jídla s vysokým obsahem cukru se dá napravit!

Pokud jste si dopřáli více, než jste původně měli v plánu, je pozdě. Ale na druhou stranu vánoční svátky jsou jen jednou za rok a všechno se dá napravit.

V okamžiku, kdy dáte do úst něco sladkého, čelíte návalu dopaminu, což je hormon, díky kterému se cítíte výborně a který má dokonce návykové vlastnosti. Metabolická rovnováha je narušena a ve vašem mozku začínají probíhat změny! Člověk si na příval dopaminu rychle zvykne a má potřebu dopřát si jeho zdroj častěji a ve větších dávkách. Nepodlehněte tomu a nedovolte, aby cukr ovládal vaše tělo.

Jednoduchý, ale velmi důležitý krok je, uvědomit si to. Váš mozek je pod vlivem dopaminu, proto byste měli rychle odstranit pokušení. Zbavte se vánočních koláčků, přineste je třeba kolegům do práce, kde se po nich jen zapráší.

Konzumujte potraviny, které jsou bohaté na výživné látky a které odvrátí škody, které napáchal cukr. Zkuste lžíci arašídového másla nebo hrst ořechů, které vám dodají zdravý tuk a bílkoviny. Nebo si dejte hummus se zeleninou, které obsahují vlákninu, která pomáhá zpomalit absorpci jednoduchých cukrů.

Po množství cukru se budete cítit unavení a nejraději byste si lehli. Vyhněte se tomu! Pohyb vám pomůže. Nemusíte se týrat v posilovně, stačí chůze po schodech nebo procházka.

Nezapomeňte na pitný režim v podobě obyčejné vody, která zaplní žaludek.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít