Nevylévejte vodu z rýže, dokáže hravě nahradit mnohé kosmetické přípravky

Voda z rýže dokáže zázraky
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
07. března 2020 14:05 / Depositphotos
  72   8
Voda z uvařené rýže je malý zázrak, ale málokdo to ví. Obsahuje některé vitaminy, minerály a antioxidanty. Většina lidí si uvaří rýži ve vodě, kterou následně slije do odpadu, což je velká škoda. Dokáže totiž hravě nahradit kosmetické přípravky.

Pokud si často vaříte rýži, nezbavujte se vody, ve které jste ji vařili. Jde o velmi prospěšnou ingredienci v kosmetice. Zklidňuje podrážděnou pokožku, stahuje póry a podporuje zdravý růst vlasů. Byla by vážně škoda se vody z rýže zbavit.

Hydratace a zklidnění pokožky

Voda z rýže obsahuje protein, který zabrání tomu, aby vaše pleť ztratila vodu. Díky tomu bude hydratovaná a jemnější. Kromě toho rýžová voda obsahuje i antioxidanty, které chrání pleť před slunečním zářením.

Malé množství rýžové vody zřeďte s vlažnou vodou v poměru jedna ku jedné. Následně do ní namočte čistý hadřík, který si položte na několik minut na obličej. Nakonec si ještě rýžovou vodou opláchněte celý obličej. Tento proces opakujte denně.

Stažení pórů

S póry se potýká každý. Způsobují nevzhledné černé tečky, akné a mastící se pleť. Spousta lidí se snaží s póry bojovat různými kosmetickými prostředky a metodami. Rýžová voda dokáže póry stahovat, obnovit přirozené pH pleti a podpořit průtok krve. Stačí, abyste zředili rýžovou vodu s vlažnou vodou v poměru jedna ku jedné a opláchli si s ní několikrát obličej. Tento proces opakujte každý den.

Podpora zdravého růstu vlasů

Rýžová voda obsahuje protein, který ochraňuje a posiluje vlasy. Navíc se díky němu budou i hezky lesknout. Dokáže urychlit i jejich růst a zmírnit vypadávání. Nachystejte si rýžovou vodu zředěnou s vlažnou vodou.

Umyjte si vlasy klasickým šamponem a následně si na ně nalijte vodu z rýže, kterou důkladně vmasírujte do pokožky. Nakonec si vlasy umyjte obyčejnou vodou. Výsledky uvidíte, pokud si budete mýt hlavu rýžovou vodou několik týdnů.

Zesvětlení pigmentových skvrn

Trápí vás pigmentové skvrny, na které nefungují ani speciální krémy? Můžete vyzkoušet rýžovou vodu, protože má zesvětlující účinky a tonizuje pokožku.

Smíchejte rýžovou vodu s vlažnou vodou v poměru jedna ku jedné a namočte do ní čistou žínku. Následně si s ní potřete pigmentové skvrny, nechte ji chvíli působit a nakonec si vybraná místa ještě několikrát rýžovou vodou opláchněte. Dále čtěte: Jak se zbavit červených žilek v obličeji?

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Dům a zahrada

Ochraňte rostliny před mšicemi. Zlikvidujte škůdce přírodní cestou

Bydlení

Sloní noha je netradiční a téměř nezničitelná pokojovka, která nevyžaduje prakticky žádnou péči

Zavřít reklamu