Červených žilek v obličeji se zbavuje jen velmi těžko

 Krása 
28. února 2020 08:56 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Červené žilky v obličeji na kráse nepřidají Internet
Někomu možná přijdou drobné červené žilky v obličeji jako maličkost, ale mnohé ženy tato vada na kráse trápí. Poradíme, co udělat pro to, aby se vám červené žilky na tváři vůbec nevytvořily.

Červené žilky v obličeji se mohou vytvořit u žen i mužů. Je ale pravdou, že ženám vadí více. Běžně se objevují v okolí očí, nosu a na tvářích. Praskání žilek z velké části ovlivňuje genetika, na vině jsou ale i každodenní návyky. A ty můžete ovlivnit.

Na vině je i věk

Červené žilky se v obličeji nejčastěji objevují od 30. roku života, když pleť začíná stárnout. Pružnost cévních stěn se snižuje, jemné kapilární cévy se rozšiřují a začínají praskat. V obličeji se objevují nejdříve jednotlivé žilky, které se mohou rozrůst v celá klubíčka nebo trvalé zarudnutí pokožky.

V důsledku ubývání elastických vláken žilní stěny vznikají popraskané žilky, které sice zdraví nijak neškodí, nepůsobí ale příliš esteticky. Na vině je často rodinná dispozice, stav pokožky však z velké míry ovlivňujeme svým životním stylem a péčí, kterou pleti věnujeme.

Vznik červených žilek ovlivňují různé vnitřní i vnější faktory. Vinu mohou nést i některé léky a také hormonální změny. Například v těhotenství dochází vlivem hormonů k oslabení cévních stěn a jemné krevní žilky pak snáze praskají.

Značný vliv na celkový stav žil má také kouření. Pokud kouříte, dochází ve vašem těle ke vzniku volných radikálů. Ty mají za následek narušování buněčných membrán a ztrátu pružnosti cév. Červené žilky v obličeji mohou ovšem způsobit i menší zlozvyky, než je kouření.

Na co si dát pozor

Máte rádi pravidelnou denní kávu, pálivá jídla nebo víkendovou zábavu povzbuzenou kapkou alkoholu? I takové zvyky se na stavu vaší pleti podepisují. Citlivá pleť totiž špatně snáší přílišné prokrvení, které vzniká při požívání ostrých pokrmů nebo alkoholu.

Silné prokrvení pokožky, v jehož důsledku mohou červené žilky vzniknout, způsobují také prudké výkyvy teplot. Dopřáváte si časté saunování, horké koupele nebo napařovací zábaly? Pokud máte citlivou pleť se sklonem k praskání žilek, měli byste k těmto procedurám přistupovat opatrně.

Velký vliv na celkový stav pleti včetně červených žilek má také nadměrné slunění. Časté opalování nebo dlouhodobý pobyt na slunci bez kvalitního ochranného krému způsobují předčasné stárnutí pokožky a rozšíření kapilár. 

Ani přílišný chlad však pleti nesvědčí. Červené žilky se nejčastěji objevují u suché a namáhané pleti a zimní měsíce představují právě pro kůži obličeje tu největší zátěž. Pokožka obličeje není chráněna tak jako zbytek těla a vlivem mrazu dochází k jejímu vysychání. Pokud chcete svou pleť zachovat pružnou a odolnou i v zimě, měli byste ji správně chránit.

Léčba není snadná

Jakmile se červené žilky na obličeji jednou objeví, není jejich léčba snadná a často se neobejde bez lékařského zákroku. O to důležitější je o pleť pečovat a vzniku popraskaných žilek předcházet. Dodržujte zdravý životní styl a pečujte o svou pokožku, aby zůstala vyživená a pružná.

  • Když si občas dopřejete horkou saunu, nezapomeňte po ní svou pleť vyživit hydratačním krémem, který namáhanou pokožku zklidní a nadměrné prokrvení zmírní.
  • Vyvarujte se pálivých jídel a raději než tvrdý alkohol si dopřejte vinný střik.
  • Před slunečními paprsky se chraňte alespoň ochranným faktorem 30. Pokožka vám za to poděkuje.
  • Pokud víte, že budete trávit nějaký čas v mrazivém zimním počasí, nezapomeňte si na pleť nanést kvalitní hutný krém, který kůži ochrání.
  • Pravidelně se hýbejte, pohyb má totiž na stav vašich cév dobrý vliv.
  • Dobře pečujte o svou pleť a na noc si dopřejte výživný regenerační krém. Vaše pokožka bude ráno hydratovaná a vyživená.

Chce to trpělivost

A jak postupovat ve chvíli, kdy už se červené žilky na obličeji objeví? I poté je třeba o pleť správně pečovat a snažit se jí navrátit její pružnost. Budete-li udržovat vaši pokožku hydratovanou, zabráníte rozšíření dalších žilek a trvalému zarudnutí pleti. 

Ani nejlepší krémy nedokáží popraskané žilky v obličeji odstranit přes noc. Pokud své pleti ale dopřejete každodenní výživu a necháte jí čas, aby se zregenerovala, mohou červené žilky postupně zaniknout.

Jak se žilek zbavit

Ideální na zamaskování červených žilek jsou zelené korektory, které nanesete na pokožku a teprve potom ji překryjete make-upem. 

Účinným způsobem, jak se zbavit popraskaných žilek v obličeji, je laserový zákrok. Moderní lasery odstraní žilky, aniž by poškodily pokožku, pracují rychle a téměř bezbolestně. I tento zákrok je ovšem nutné opakovat a nedá vám žádnou záruku, že se červené žilky ve vašem obličeji neobjeví znovu. Místo lékařských zásahů je proto vždy lepší problémům předcházet a pečovat o svou pleť i celkové zdraví. O tom, jaké jsou letos trendy v líčení, jsme psali zde.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte