Nejčastější chyby, které ženy dělají při holení

 Krása 
13. června 2017 10:19 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Spousta žen se při holení dopouští stále stejných chyb. Výsledkem je podrážděná pokožka či zarůstající chloupky. Shutterstock
Léto láká k nošení krátkých sukní a ženy se tak více než jindy zaměřují na dokonalé oholení. Jenže i když se této činnosti oddávají už roky, stále se znovu a znovu dopouštějí stejných chyb. Co při holení děláte špatně?

Žebříček nejčastějších chyb při holení:

1. Doba holení

O tom, zda je lepší se holit ráno nebo večer, se vedou dlouhé diskuze. Každá z variant má něco do sebe a je tak otázkou, co je pro vás prioritou.

Pokud se holíte na noc, zkrátíte si tím dobu hladkých nohou a navíc to není tak efektivní. Během dne nebo třeba po horké koupeli totiž nohy natečou a tím se chloupky schovají. Holení tak nebude dokonalé.

Když se holíte ráno, budete mít hladší nohy, ale holení intimních partií je zase vhodnější spíše na noc. Můžete totiž zalézt do postele bez kalhotek a pokožka tak má více prostoru dýchat a regenerovat. Tím eliminujete podráždění kůže.

2. Špatný směr

Pokud nechcete bojovat po každém holení se zarudlou podrážděnou pokožkou a nevzhlednými pupínky, zásadně se holte po směru růstu chloupků! Je to sice pracnější, ale výsledek stojí za to.

3. Nepoužíváte gel na holení

Na rychlé oholení "nasucho" jednou pro vždy zapomeňte, a to i když někam spěcháte. Použitím gelu snížíte riziko případného poranění nebo říznutí. Gel nikdy nenahrazujte obyčejným mýdlem - příliš vysušuje a riziko pořezání se s ním naopak zvětšuje.

4. Špatná žiletka

Ostrá žiletka je základ úspěchu. Lepší než jednorázová holítka jsou ta se čtyřmi a více břity. Snížíte díky nim riziko poranění a doshnete lepší kvality oholení. I u kvalitních holících prostředků každých pět až 10 holení vyměňte hlavici. Se starými žiletkami si zaděláváte na problémy v podobě nepříjemných pupínků, protože přenáší bakterie a infekce. A nezapomeňte, že holítka je třeba uklízet! Pokud je necháte týdny a měsíce na vaně, žiletka se ztupí. Naučte se po každém použití holítko odložit na suché místo.

5. Peeling

Řada žen stále při holení podceňuje sílu peelingu. Přitom díky této kosmetické vychytávce nejsnadněji zabráníte zarůstání chloupků.

6. Péče po holení

Oholením by vaše péče o pokožku rozhodně neměla skončit. Naopak dopřejte své kůži kvalitní tělové mléko, zklidňující účinek má například aloe vera.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím