Připravte své nohy na léto

 Krása 
18. června 2017 13:59 / Bronislava Silná
  0
📷
2 fotografie v galerii
Krásné a jemné nohy jsou cílem naší péče. Shutterstock
Protože během léta chodíme často v sandálech bez ponožek a pohybujeme se u vody, začínáme se více zajímat o to, jak naše nohy vypadají. Mnohé trápí ztvrdlá a rozpraskaná kůže na patách a prstech. Přitom není problém se potíží zbavit.

Nohám patří péče celoročně

Péči o nohy bychom se měli věnovat celý rok. Jako si čistíme zuby, sprchujeme se, měli bychom zařadit do pravidelného rituálu ošetření chodidel a prstů na nohách. Nejde jen o správné stříhání nehtů, ale i o péči o hydrataci pokožky, která se v těchto místech ráda vysušuje. Navíc právě ve chvíli, kdy si sundáme ponožky se tento vysoušecí proces významně urychlí.

Pravidelná péče

Pokud neodstraňujeme právě nějakou pohromu, měli bychom v rámci pravidelné péče zařadit každodenní natření nohou hydratačním krémem. můžete využít libovolný krém, který vám vyhovuje. Může být s přídavkem léčivých bylinek. Po aplikaci krému si buď nechte nohy chvíli v klidu, aby se mohl krém vstřebat nebo si natáhněte bavlněné ponožky. Zhruba jednou týdně byste měli zkontrolovat své nehty a rovně je zastřihnout. Budou vypadat lépe, nebudou mít tendenci zarůstat a pokud by se na nich chtěla usadit plíseň, nebude mít šanci.

Odstraňování prasklin a ztvrdlé kůže

Pokud jste pravidelnou péči zanedbali, máte často už velký problém. Kůže ztvrdne a začnou se v ní tvořit praskliny, které se prohlubují a mohou začít i bolet nebo dokonce krvácet. Někteří lidé vezmou nůžky a tvrdou kůži odstraňují. Tím si ale příliš nepomohou. Nejvhodnější je začít postupně kůži změkčovat, zmenšovat tloušťku ztvrdlé kůže a problémy postupně vymizí.

Připravte si koupel pro nohy

Na změkčení kůže a následnou péči se hodí nejlépe namočit chodidla do vlažné slané vody. Nejlepší je sůl mořská. Můžete ale použít i výluh černého čaje, heřmánku nebo do koupele přidat tea tree olej. Necháme nohy namočené, dokud kůže nezměkne. Můžete také použít speciální krém na ztvrdlou kůži.

Použijte škrabku

Kůži změkčenou koupelí můžete v těch nejhorších místech odstraňovat škrabkou na kůži, kterou si pořídíte v lékárně či drogérii. Někteří používají i žiletku, ale práce s ní je zbytečně nebezpečná. Nemyslete si, že věc opravíte během jednoho dne. Odstraňte první změklou vrstvu a nohy následně ošetřete podle dalších pokynů. Postup samozřejmě v dalších dnech opakujte.

Pemza a krém

Následně nohy ošetřete pemzou, kterou je vyhladíte a zarovnáte případné nerovnosti po použití škrabky. Chodidla opláchněte, osušte a naneste hydratační krém. Celou proceduru opakujte, dokud nebudete mít nohy bez ošklivých prasklin a tvrdé kůže. Pak pokračujte v každodenní hydrataci.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu