Co jíst o Velikonocích, abyste nepřibrali ani deko

Vajíčka jsou zdravou potravinou
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
30. března 2018 08:44 / Shutterstock
  1   1
Každá sváteční příležitost je pochopitelně možností, jak nabrat nějaké to kilo navíc. Máme pro vás ale několik zajímavých tipů, jak využít velikonočních svátků na maximum a přitom nepřibrat ani deko.

Ať už je člověk v roli koledníka nebo v roli toho, kdo připravuje pohoštění pro druhé, či prostě jen jede k přátelům na návštěvu, vždy hrozí, že bude něco dobrého k snědku a tedy že následky na naší váze budou nepříjemně patrné. Poradíme vám několik nápadů, které využijí toho, co je o Velikonocích běžně k mání, ale současně prospějí vašemu zdraví i vaší postavě.

Vejce

Vejce jsou základním kamenem pomlázky. Jsou odměnou za opatrné vyšlehání a přání zdraví. Na rozdíl od těch čokoládových jsou opravdová slepičí vejce velmi zdravou potravinou. Před časem byla sice nařčena z toho, že zvyšují hladinu cholesterolu, ale to se ukázalo jako naprostý nesmysl. U zdravého člověka se nic takového dít nemůže.

Navíc vejce obsahují zásobárnu látek, které mají umožnit vyvíjejícímu se plodu kuřete, aby mělo k dispozici dostatek živin. Některé studie dokonce přinášejí informace, že konzumace vajec má na naše tělo v podstatě ochranný efekt. Spíš se nám vyhne rakovina a další nemoci.

Jehněčí

Pokud nejste odpůrci masa, pak konzumací tradičního velikonočního pokrmu z jehněčího masa chybu rozhodně neuděláte. Na našem trhu sice není docela běžné, ale s největší pravděpodobností narazíte na jehněčí od farmáře, který chová ovce. Maso bude tedy „domácí“ a bude mít mnohem více živin než maso z velkochovů. Maso stejně jako vejce vám přinesou spoustu potřebných látek, bílkovin, a přitom nezpůsobí přírůstky na váze.

Něco sladkého?

Základním problémem o velikonočních svátcích je sladké. Všechna velikonoční vajíčka a další tyčinky či jiné potraviny, které jsou bohaté na cukry a nemají vlastně žádné jiné nutričně podstatné látky, jsou pastí, do které, když se necháte vlákat, máte problém. Přitom existuje celá řada možností, jak si dopřát něco zdravého a svátečně dobrého.

O výborné banánové zmrzlině jsme už před časem psali. Proto by bylo dobré nabídnout k úvaze například raw dortík bez cukru. Vyrobíte ho jednoduše. Suroviny na něj sice nejsou úplně nejlevnější, ale o svátcích se šetřit nemusí. Korpus je vyroben z rozemletých oříšků a rozemletého sušeného ovoce. Nejlevněji vychází rozinky. S datlemi je to už horší, ale lépe drží tvar.

Náplň se dá vyrobit různá. Třeba z banánů, chia semínek, datlí, kokosového mléka a kokosových lupínků. A ovocná vrstva vznikne třeba z borůvek, namočených kešu ořechů a trochy citronu. A samozřejmě – všechno se mixuje do hladka. Není to pečené, není v tom ani gram mouky, není zde žádný přidaný cukr, jestliže si vyberete datle, které nejsou doslazované. Vyzkoušejte a uvidíte, že jde o skvělou možnost, jak zdravě mlsat.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hoďte sychravé počasí za hlavu. Užijte si úchvatné moře i teplé dny plnými doušky

Dům a zahrada

Světlovody vnesou do domu více světla. Vybírat můžete z různých materiálů

Bydlení

Zahradní box oceníte na zahradě i v dílně. Dáte do něj i jízdní kola

Zavřít reklamu