Jarní detox kuřáka. Jak napravit škody na vaší pleti napáchané cigaretami?

 Ostatní 
14. dubna 2017 10:10 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Nejlepší je nekouřit Shutterstock
Slovní spojení jako "kuřácká pleť" či "cigaretová kůže" nevznikly náhodou. Známky předčasného stárnutí pleti jsou pro kuřáky prostě typické.

Pleť kuřáka poznáte na první pohled. Prozradí ji nejen nezdravý tón, ale i hluboké vrásky kolem očí a úst. Mohou za to zejména chemikálie obsažené v cigaretovém kouři. Právě ty totiž způsobují poškození kolagenových vláken, a tím výraznou ztrátu elasticity kůže. Tkáně kuřáka, i toho příležitostného, ​​jsou ochuzeny navíc i o vitamin C, který ve velké míře odpovídá za svěží a zdravý vzhled kůže. Známky předčasného stárnutí, projevující se zvýšenou tvorbou vrásek a popelavým nádechem pleti jsou pro kuřáky prostě typické.

Pokud si život bez cigarety neumíte představit, vyzkoušejte alespoň pár tipů, kterými se můžete zbavit nejen nepěkných kuřáckých vrásek, ale i toxinů nahromaděných ve vašem těle. Nyní, na jaře, je k tomu ten nejvhodnější čas.

  • Dbejte na intenzivní hydrataci vaší pleti, kterou výrazně snižuje právě nikotin. Hodně, ale opravdu hodně pijte (dva litry jsou skutečně minimum). Zejména za čistou vodu vám poděkuje nejen celý organismus, ale hlavně vaše namáhána pokožka, která tak dostane svůj ztracený příděl vlhkosti přímo zevnitř.

  • Namísto jarního detoxu si naordinujte "C-detox". Nadopujte se vitamínem C v přírodní formě a vaše pleť se po zimě rychleji zbaví kouřením nahromaděných toxinů. Právě vitamín C, jako jeden z nejsilnějších antioxidantů pomůže vaší pokožce nastartovat přirozený proces obnovy. Nejenže v těle podporuje produkci kolagenu, ale dokáže i omezit jeho rozpad. Využijte omlazující a detoxikační účinky "céčka" a přidejte si k ranní cigaretě namísto kávy sklenku pomerančového džusu.
  • Pomozte si kolagenem. Aby vaše pleť byla svěží a krásná navzdory cigaretám, potřebuje mít dostatek kolagenu. Začněte tedy kolagen užívat vnitřně, a doplňte ozdravnou kúru o kolagen v podobě kvalitních výživových doplňků.
  • Věnujte vaší pokožce každodenní péči. Pleť si každý den důkladně vyčistěte, a nezapomínejte na kvalitní peeling. Protože kouření snižuje přirozenou schopnost pleti zbavovat se odumřelých buněk, právě díky peelingu bude vaše pleť prokrvenější, a nepodlehne tak snadno šedému kuřáckému nádechu.

Ovšem úplně nejlepší pro vaši pleť, ale nejenom pleť, je nekouřit!

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej