Existuje něco jako šestý smysl? A jak by měl vlastně fungovat?

 Ostatní 
05. srpna 2017 11:45 / Monika Thomsonová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Mnohé vnitřní pocity bývají také varovnými signály našeho těla Shutterstock
Míváte někdy dojem, že ačkoliv je vlastně všechno v pořádku, váš vnitřní neklid vám signalizuje, že se „může něco stát“?

Stalo se vám někdy, že zavoláte sestře nebo bratrovi právě ve chvíli, kdy se stalo něco špatného?

Bohudík nebo bohužel, ženská intuice existuje. Je to informace, kterou jsme do našeho mozku v minulosti uložili některým z pěti smyslů a kterou vyvolají náhodné situace.

Přestože neexistuje žádná vědecká studie ani biologický důvod, proč by výhradními majitelkami intuice měly být ženy, je tato schopnost připisována hlavně jim. Odborníci ale tvrdí, že intuici máme všichni. Že je s námi ve dne v noci a ozve se, ať chceme nebo ne.

Ženská telepatie

Ženy inklinují k neracionálnímu zdůvodňování svého jednání především díky zkušenostem s rolí matky. Matka se od narození dítěte neustále učí předvídat, co se může stát, její trénink je tedy natolik přirozený, že i mezi dospělým dítětem a matkou funguje určitá telepatie. Matka velmi často neomylně pozná, že se s její dcerou či synem něco děje. Není proto žádná magie v tom, když vám vaše matka zavolá právě ve chvíli, kdy doma prožíváte vrchol partnerské krize nebo onemocníte.

Intuice je přirozená vlastnost, která nám umožňuje při rozhodování vzít v potaz také všechny dojmy a minulé zkušenosti, na které si při racionálním rozhodování ani nemáme šanci vzpomenout. Vždyť celou řadu zkušeností ze svého života si ani nevybavíme, přesto je naše smysly zaznamenaly a mozek vyhodnotil. Mnohé vnitřní pocity bývají také varovnými signály našeho těla. Neodůvodněná nervozita, napětí či naopak únava a nepochopitelná slabost mohou signalizovat oslabení těla nebo přicházející nemoc.

Jak intuici posílit?

Příroda nám nadělila takzvaný šestý smysl a my mnohdy děláme, co můžeme, abychom ho umlčeli. Místo toho by bylo užitečnější:

  • Naslouchat svým pocitům. Jak a proč se cítíte, je signál, který vám tělo vysílá proto, že k tomu má nějaký racionální důvod.
  • Vyjadřovat své pocity nahlas. Máte "tušení"? Ven s ním, můžete tím někomu pomoci.
  • Chovat se podle toho, jak se cítíte. Potlačovat dlouhodobě smích, pláč, hněv nebo radost způsobuje ohromný stres.
  • Smířit se s tím, že můžete být záhadou sami pro sebe.
  • Nikdy neměnit své rozhodnutí udělané na základě silného tušení. Když půjdete proti svému přesvědčení, nedopadne to dobře.
  • Naslouchat "tušením" v práci i doma. I v exaktním povolání mají své místo intuitivní postupy.
  • Nesnižovat hodnotu své intuice a neposmívat se vlastním emocionálním pohnutkám a motivům. Když si nebudete vážit svých pocitů, nebudete si vážit ani sebe sama.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít