Vyrobte si těhotenský test z věcí, které máte doma

 Ostatní 
09. května 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Zjistit možné těhotenství lze i bez kupovaného testu. Shutterstock
Možná jste těhotná, ale lékárna je od vás moc daleko, nebo je zrovna zavřená a vy nemáte kde koupit těhotenský test? Nevadí! V tomto článku totiž naleznete šest tipů, jak podomácku zjistit, zda náhodou nejste v jiném stavu.

I nejlevnější těhotenský test něco stojí, takže vám určitě nebude vadit, že jste si ho nekoupila. Zkuste si jej tedy vyrobit z věcí, které máte doma. Ušetřené peníze se vám budou, v případě pozitivního výsledku testu, později určitě hodit.

Mnoho lidí je ohledně těchto testů skeptických a jejich účinnosti nevěří. Přitom nejedna žena může potvrdit, že i kupovaný těhotenský test její těhotenství vyvrátil a přitom byla v jiném stavu, nebo naopak byl test falešně pozitivní.

Těhotenský test ze zubní pasty

Zubní pastu má doma skutečně každý. Stačí dát trochu zubní pasty do kelímku nebo skleničky a přidat malé množství moči. Pokud zubní pasta začne bublat nebo zmodrá, je pravděpodobné, že jste v jiném stavu. Čas potřebný k tomu, aby se změna zubní pasty projevila, závisí na různých okolnostech, proto buďte trpělivá.

Test z cukru

Opět platí, že cukr je surovina, kterou mají doma téměř všichni. Je to surovina levná, dostupná a neškodná. Test provádějte ráno po probuzení, kdy je vaše moč nejvíce koncentrovaná a pokud jste těhotná, obsahuje nejvíce těhotenského hormonu. Ranní moč zachyťte do misky nebo kelímku. Nasypte dvě až tři lžíce cukru do jiné misky a postupně přidávejte moč. Pokud se cukr začne rozpouštět, pravděpodobně těhotná nejste. Pokud se směs začne shlukovat, pravděpodobnost, že jste těhotná, je vysoká.

Test s mýdlem

Jediné, co musíte udělat, je nakapat trochu moči na obyčejné tuhé mýdlo na ruce. Pečlivě sledujte reakci. Pokud pozorujete, že se na povrchu začnou dělat bubliny, nejspíš jste těhotná.

Test s pampeliškou

V tuto chvíli jsou pampelišky k nalezení téměř všude. Pár si jich natrhejte a jakmile začnete cítit potřebu, zachyťte moč do misky. Nejlepší je to vždy ráno. Lístky pampelišek položte do misky s močí a zhruba každých deset minut sledujte reakci. Pokud jste těhotná, na listech by se měly začít tvořit červené puchýře.

Ocet a tuňák

Pokud máte po ruce plechovku tuňáka ve vlastní šťávě a ocet, můžete zkusit i tento test. Šťávu z tuňáka a stejné množství vinného octa smíchejte v misce a nechte 24 hodin při pokojové teplotě. Poté smíchejte s močí, kterou jste zachytila do jiné nádoby. Pokud výsledná tekutina změní barvu na tmavou, bude to znamením, že jste pravděpodobně v jiném stavu. Na provedení tohoto testu však musíte čekat delší dobu.

Tekuté bělidlo

Pokud používáte v domácnosti tekuté bělidlo, můžete si vyrobit tento těhotenský test. Stačí nalít přibližně čtvrt litru bělidla do plastové nádoby. Pokud máte práškové bělidlo, smíchejte jej s čtvrt litrem vody a dejte stranou. Přidejte pár kapek moči a pokud zpozorujete bubliny, pěnu a syčení, můžete být těhotná.

Je nutné mít na paměti, že jediným způsobem, jak stoprocentně potvrdit těhotenství, je zajít ke svému gynekologovi, který vás prohlédne. Proto ho v případě pozitivního výsledku domácího testování navštivte. S návštěvou neotálejte ani v případě, že testování dopadlo negativně, ale i přesto pozorujete více těhotenských příznaků.

Máte zkušenosti s podomácku vyrobenými těhotenskými testy? Jak vám fungovaly?

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město