Super vychytávka. Zbavte se bolesti pomocí kuchyňské folie

 Ostatní 
08. května 2017 09:14 / Monika Thomsonová
  58
📷
2 fotografie v galerii
Alobal pomáhá i při zdravotních problémech Shutterstock
Kdo by doma neměl alobal? O jeho plusech a minusech v kuchyni jste již jistě slyšeli hodně. Ale věděli jste o tom, že pomáhá i při zdravotních problémech?

Podle alternativní medicíny může hliníková fólie nahradit některé léky. Tím, že přiložíte alobal na postižené místo, aktivujete takzvaný meridián a to má pozitivní vliv na daný orgán.

Ze zkušeností, které lékaři zabývající se alternativní medicínou shromáždili v průběhu mnoha let, vyplývá, že alobal může úspěšně a rychle zmenšit bolesti páteře, krku, ramen, kolen, chodidel, kloubů či svalů. Dokonce léčí pooperační jizvy a popáleniny, revmatoidní artritidu, dnu a pomáhá i při odstraňování váčků pod očima.

Bolest kloubů

Lidé, kteří trpěli bolestí kloubů díky výkyvům počasí, si tuto metodu nemohli vynachválit. Jak postupovat? Položte hliníkovou fólii na postižené místo a stáhněte obvazem či náplastí. Nechte působit celý den, nebo i přes noc po dobu 10 až 12 dní. Po týdenní přestávce byste měli cítit úlevu. Pokud bolesti nepoleví,  zkuste terapii zopakovat.

První pomoc při popálení

Alobal pomůže i při popáleninách či opaření ohněm, vroucí vodou, olejem, či jinou kapalinou. Zasažené místo ponořte do studené vody na několik minut. Pokud není kůže poškozena, vysušte je měkkým hadříkem. Pokud došlo k poškození, použijte sterilní gázu, která absorbuje vodu z rány. Po vysušení naneste tenkou vrstvu masti na popáleniny, aby se gáza nepřilepila k ráně. Zabalte do alobalu a nechte působit, dokud se bolest neztratí.

Fantomové bolesti

Některé studie ukazují, že bolest, která se objeví po amputaci (známé jako fantomové bolesti), lze zmírnit pomocí alobalu. Bylo potvrzeno, že bolest byla mnohem mírnější ve skupině lidí, jejichž končetiny byly obaleny hliníkovou fólií v porovnání s lidmi, u kterých tato terapie nebyla použita. Při léčbě obalte alobal kolem amputované části těla, zafixujte obvazem nebo páskou a nechte působit.

Přijde vám použití alobalu a jeho příznivé účinky nemožné? Tyto metody mají své zastánce i v odborných kruzích. Psychoterapeut Wilhelm Reich, student známého rakouského neurologa a zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda zaznamenal příznivé účinky "alobalové terapie" ve své praxi.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...