Starší žena a mladší muž...může takový vztah fungovat?

 Vztahy 
23. července 2017 16:05 / Marie Popelková
  27
📷
1 fotografie v galerii
Vztahy starších žen s mladšími muži jsou stále poněkud unikátní.  Shutterstock
"Vždyť by mohla být jeho matka!" napadne kdekoho, když je vidí spolu. Jenže není. Je to jeho milenka. Nebo dokonce rovnou manželka! "Co na ní ten kluk vidí?" následuje užaslá otázka.

Opravdu to není vždy pravidlem a existují i takové páry, kde je dokonce věkový rozdíl více jak 15 let a partnerství je naprosto spokojené. Dnešní ženy ve zralém věku jsou pro mladé muže stále více přitažlivé, více o sebe pečují, jsou rozumnější a většinou se o sebe již umí postarat samy – vydělávají stále více peněz, bydlí ve svém bytě, mají často i své auto…. Jsou zkrátka samostatné a to může být pro mladé muže velmi lákavá příležitost. Přijímají emancipaci ženy zkrátka lépe než starší generace, které mnohdy zastávají názor, že žena má stát u plotny a starat se o děti. Zájem mladších mužů roste i díky sexuální stránce. Starší ženy jsou pro mladé muže zajímavé také v otázce sexuální, jsou zdrojem zkušeností a nebojí se experimentovat. 

Strasti vztahu s mladším mužem

Pokud mladší muž ještě nemá děti, je pravděpodobné, že je v budoucnu chtít bude. To může v určité fázi vztahu vést až k rozchodu, pokud už žena žádné další děti nechce.
Někteří mladší muži navazují vztah se starší ženou záměrně, protože chtějí využívat jejich peněz či dobrého postavení. Není vzácnosti, kdy žena takového mladšího muže přijme k sobě do firmy nebo ho jinak zakomponuje do vlastního byznysu. Přestože se to může krátkodobě zdát jako skvělý nápad, často to dopadá špatně. Pokud se tento mladší muž později chce od ženy odtrhnout a rozejít se, ženy to pak snášejí o to hůře. Cítí to jako dvojnásobnou zradu.

Ženy ve vztahu s mladším mužem se často setkávají s odsuzováním okolím a někdy dokonce i nejbližší rodinou. Častou příčinou problémů bývá fakt, že nový partner ženy je stejně starý nebo dokonce ještě mladší než její vlastní děti.

Někteří muži navazují vztahy se staršími ženami proto, že jim pak nějakým způsobem nahrazuje matku. To u některých páru nemusí být žádný problém, pokud takovéto spojení funguje a oběma vyhovuje.

Stává se však, že to dříve či později začne jednomu ze zúčastněných vadit. Muži mohou získat pocit, že je starší žena příliš omezuje a příliš si je přivlastňuje. To bývá způsobeno tím, že si ženy ve vztahu s mladším mužem tolik nevěří a obávají se, že ho ztratí, že odejde za mladší. Proto se ho snaží hlídat více, než je zdrávo. 

Někdy se také stává, že samotný důvod, pro který se původně seznámili se starší partnerkou, jim začne vadit. Mladší muž byl původně podvědomě přitahován jejími mateřskými sklony a jejím pečovatelským chováním. Ze začátku mu to vyhovovalo, ale s postupem času zjistil, že mu to pomalu ale jistě začíná vadit a vzniká problém.

Tyto ženy si často uvědomují, že svého partnera omezují a přespříliš žárlí, ale nedokážou si samy pomoci. Chápou, že je to problém a chodí do poradny s tím, že to, co se jim ze začátku vztahu tolik líbilo, jim teď začíná vadit a komplikovat vztah. Někdy také mívají pocit, že je jejich mladší partner až zneužívá a že už je to na ně příliš.

Pokud žijete ve vztahu s mladším mužem a pozorujete u sebe některé z výše uvedených problémů, začněte to včas řešit, než vám to přeroste přes hlavu. V klidu si s partnerem sedněte a vše si slušně a věcně vysvětlete. Řekněte si, co je špatně a co vám nevyhovuje. Sdělte si své představy o budoucnosti, co očekáváte a jak chcete spolu ve vztahu pokračovat. Vypracujte jasnou partnerskou dohodu a důsledně ji dodržujte.

Proč vlastně takové partnerské spojení funguje

V přítomnosti mladšího milence žena omládne, stává se vyrovnanější a působí sebevědoměji na okolí. Otevírají se jí nové možnosti, cítí se úspěšnější.

Starší ženy jsou pro mladé muže zajímavé také v otázce sexuální: jsou zdrojem zkušeností a nebojí se experimentovat. Po čtyřicátém roku svého života je žena nejvíc sexuálně aktivní, stejně tak jako muž po dvacátém roce. Starší ženy jsou sexuálně náročnější, takže je vyhledávají muži, kteří se chtějí něco přiučit a zároveň nechtějí škemrat jednou týdně o sex u osmnáctileté slečny. Předpokládají, že u zralé ženy najdou vždy otevřenou náruč. Většinou je tomu skutečně tak.

Je nutné nechat si budoucnost zcela otevřenou a neřešit, co bude za týden nebo za rok… Jinak byste totiž nemohly jít v podstatě do žádného vztahu. Se současným a zejména mladším partnerem žijte ‚tady a teď‘. Nikdy si nenechte podsouvat myšlenky okolí. Společnost se ještě stále dívá na vztahy, kdy jsou partneři od sebe příliš věkově vzdáleni, s krajní nedůvěrou.

Starší ženy milují na mladších partnerech větší spontánnost, flexibilitu a smysl pro dobrodružství, který muži ve starším věku většinou postrádají. Zanedbatelný není ani sex, který si užívají naplno.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte