Lepší sex díky hořčíku

 Zdraví 
17. prosince 2016 21:25 / Bronislava Silná
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nedostatek hořčíku je zodpovědný za mnohé potíže  internet
Cítíte se vyčerpaně, podrážděně, buší vám srdce, lámou se vám nehty, padají vlasy, máte zvýšený tlak a křeče v nohách? Trpíte často bolestmi hlavy? Už nemáte náladu ani na sex? Zkuste se zamyslet, zda nemáte nedostatek hořčíku.

Kdo může mít nedostatek hořčíku?

Bohužel, v dnešní době, kdy mnoho lidí nemá čas na pořádné jídlo a současně mnoho lidí trpí různými poruchami zažívání existuje také logicky mnoho lidí, kteří mají nedostatek tohoto prvku, který je pro lidské zdraví klíčový. Za nedostatek hořčíku může konzumace především bílého pečiva a cukru, stejně jako nedostatečná konzumace listové zeleniny. Sníženou hladinu tohoto prvku mají i lidé, kteří trpí různými průjmy či horší funkcí tenkého střeva. Hořčík se též vyplavuje spolu s potem. Neblahý vliv má i konzumace alkoholu.

Za jaké problémy je hořčík odpovědný?

Nejznámější projev nedostatku hořčíku jsou svalové křeče. Ne vždy se ale musí projevit klasické stažení svalů. Někdy se křeče projeví uvnitř těla a člověk má hůř prokrvený mozek či vnitřní orgány. Nemocný může trpět bolestmi hlavy a dalšími obtížemi. Vzhledem ke staženým cévám stoupá i krevní tlak.

Protože je hořčík potřebný k celé řadě chemických procesů v těle, dá se říct, že ovlivňuje celkové zdraví člověka. Stimuluje totiž imunitu, schopnost bránit se zánětům, ovlivňuje činnost žlučníku, střev a je skutečně odpovědný i za chuť na sex. Nedostatek působí ovšem i na vznik otylosti a rozvoj sklerózy i aterosklerózy.

Jaké je řešení?

Není špatné vyzkoušet, zda za našimi problémy nestojí právě nedostatek hořčíku. Pokud ho budete dodávat ve formě tablet, je dobré ho kombinovat s vápníkem a vitamíny B2 a B6. Neuškodí ani zvýšený příjem listové zeleniny a omezení všelijakých polotovarů a dalších průmyslově zpracovaných pokrmů. Obyčejně už po několika dnech podávání magnézia se zdravotní obtíže mírní. Protože se málokdy změní důvody pro nedostatek tohoto prvku, bývá potřeba občas tělu hořčík dodat.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít