Pohltil vás předvánoční stres? Dopřejte si netradiční obilninu na zklidnění

 Zdraví 
07. prosince 2018 17:40 / Martina Langová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zelené koktejly jsou pro naše těla balzámem Pixabay
Ještě před pár lety o něm nikdo nemluvil a teď se z něj pomalu stává fenomén. Zelený prášek proměňující se po smíchání s vodou na životodárnou šťávu pro mnohé totiž znamenal návrat ke zdraví a tělesné kondici.

Je vhodný nejen pro očistu organismu. Zelený ječmen tělu dodá všechny potřebné látky a po jeho konzumaci se budeme cítit dobře. Zvlášť teď v době předvánoční nám pomůže hravě si poradit se stresem a shonem, který nás pohlcuje.

Netradiční obilnina

Na první pohled mladý ječmen jistě neuchvátí, jde o tmavě zelený prášek, ze kterého si připravíte tmavě zelený nápoj. Nicméně vaše tělo bude mít názor zcela opačný. Ječmen jej pročistí a dodá mu potřebné cenné látky. Detoxikuje tělo a díky značně vysokému obsahu antioxidantů zpomaluje buněčné stárnutí a údajně i snižuje riziko rakoviny. Díky chlorofylu zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení ran, chrání proti zánětům a působí dezinfekčně.

Navíc zabraňuje tvorbě krevních sraženin aterosklerózy a infarktu. Posiluje imunitu a je vhodný i proti zácpě.  Dále obsahuje celou řadu aminokyselin, enzymů, kyselinu listovou, betakaroten, vitaminy skupiny B a nespočet minerálů. Mladý ječmen obsahuje ve srovnání s pšenicí 25x více draslíku, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, 5x více železa, ale o polovinu méně fosforu – prvku, který přebývá ve většině poživatin.

Elixír mládí

Mladý ječmen pomáhá při chudokrevnosti. Je to dáno tím, že tato obilnina obsahuje železo organicky vázané, takže je v trávicím ústrojí okamžitě vstřebáno. Upravuje funkci štítné žlázy – neutralizuje totiž kyselost tělesných tekutin, a tím spontánně posiluje její funkci. Mladý ječmen obsahuje vysoké množství některých enzymů, které přirozeně podporují dlouhověkost. Opravdu vysoká koncentrace draslíku v mladém ječmeni může pomoci všem, kteří mají problémy s oběhovými, srdečními a jaterními obtížemi. A rovněž pomáhá se zažívacími obtížemi.

Zevnitř i zvenku

Mladý ječmen by mohl být nazýván také zázračným ranhojičem. Jeho parketou je hojení ran, léčba kožních nemocí a dokonce i regenerace všech tkání. Na povrchové defekty, včetně popálenin, je možné přikládat ječmenné obklady. Tedy – rozmícháte zelený prášek dle návodu a nevypijete, ale namočíte do něj malý hadřík, lehce vyždímáte a přiložíte na postižené místo. Téměř až zázračně hojí. A nemusíte už ani používat drahé deodoranty, protože mladý ječmen má odorizační účinky – napomáhá eliminaci tělesných pachů. Navíc všechny zelené potraviny působí na naše tělo podobně jako přírodní antibiotika.

Ochutnejte zelené smoothie s banánem

Přísady:

  • 1 ½ šálku vody
  • 2 šálky napěchované mladými listy kadeřavé kapusty
  • 1 velký nebo 2 menší banány nakrájené na špalíčky
  • 1 lžíce za studena lisovaného lněného oleje
  • 1 lžička zeleného ječmene
  • špetka mořské soli

Příprava: Všechny přísady dáme do mixéru a vysokou rychlostí šleháme, dokud nejsou kapustové listy úplně zkapalněné. Smoothie podáváme hned. Obsahuje mírné množství přírodních cukrů, ale dost vlákniny. Z toho důvodu se má pít pomalu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...