Jednoduché přípravky, které zaručeně zabírají na kocovinu

 Zdraví 
31. prosince 2018 15:42 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Motá se vám svět a hlavu máte jak balón?  Depositphotos
Silvestrovská noc je před vámi a s ní je spojeno i popíjení alkoholu. Co dělat a co skutečně zabírá na kocovinu? Máte hlavu jako střep a motá se vám celý svět? Naštěstí léků na kocovinu je celá řada a některé dokonce najdete i v lednici nebo ve spižírně.

Základem jsou tekutiny

Snažte se hodně pít nealkoholické tekutiny už během večera a další nemalou sklenku si dopřejte před spaním. A pak samozřejmě hned po probuzení a následně během celého dne, nejlépe čistou vodu bez bublin pokojové teploty. Ale vhodný je i colový nápoj, který dodá tělu chybějící cukry.

Obalte žaludek

Stará dobrá rada, že by se nemělo pít na lačný žaludek, je skutečně pravdivá. V jídlech dávejte přednost těm, které jsou tučnější. Nemusí jít hned o špek, může jít třeba o olejovou zálivku na salát nebo sýry. Jde totiž o to, že tuk potáhne stěny žaludku a ty jsou pak odolnější vůči překyselení a většímu pronikání alkoholu. Stejně tak může i při kocovině pomoci jídlo, protože dodá energii a ztracené cukry.

Takže, jestli nemáte žaludek jako na vodě, klidně si dopřejte vydatnou snídani, třeba ovesné vločky. Ty působí na trávicí trakt hojivě, med a ovoce pomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru. Dobrá jsou také míchaná vajíčka, která obsahují aminokyselinu cystein, která zbavuje organismus toxinů.

Je libo vyprošťovák?

Řada lidí nedá dopustit na jedno vyprošťovací pivo. Svým způsobem to může pomoci. Jednak se tím utlumí hlad receptorů dožadujících se dalšího alkoholu, a také pivo dodá tělu potřebné tekutiny a ionty, které se z těla vyplavily kvůli přemíře pití. 

Polévka je grunt 

A to platí i v případě kocoviny. Dobrý silný vývar nebo rychlá česnečka vás doslova postaví na nohy. Tělu navíc polévky dodají celou řadu vitaminů a minerálů, doplní chybějící tekutiny i ionty. 

Dejte si čajíček

Udělejte si čerstvý zázvorový čaj. Funguje totiž také jako bylinný lék, který výrazně mírní účinky nevolnosti, ale je to také skvělý lék na celou řadu neduhů. O tom, jak si připravit zabiják bacilů, jsme psali zde. Zažívání uklidní také mátový čaj. Když si ho osladíte medem, dodáte tělu ztracené cukry a zbavíte se třeba nepříjemné zimnice. 

Homeopatika 

Pokud máte rádi homeopatickou léčbu, lze i v těchto přípravcích najít léky na kocovinu. V úvahu připadá třeba přípravky, které mírní nevolnost. 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech