Jaké zdravotní problémy vám může způsobit časté chození v botách na podpatku?

 Zdraví 
05. srpna 2019 10:18 / Eva Vogelová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Z vysokých bot vám mohou otéct nohy Depositphotos
Ženy vypadají v botách na podpatku skvěle. Prodlouží jim nohy a zvýší sebevědomí. Konečně mají důvod cítit se opravdu sexy. Kromě těchto pozitiv mají vysoké boty svá úskalí, jejich pravidelné nošení totiž může způsobit ženám zdravotní potíže.

Boty na podpatku vypadají krásně, ale rozhodně nejsou pohodlné. Ženy z nich mají otlačené nohy a puchýře. Vzít si je jednou za čas na společenskou událost není žádná hrůza. Pokud boty na podpatku nosíte denně, měla byste vědět, jaké zdravotní potíže vás mohou za krátký čas potkat.

Deformace prstů na nohou

Deformace prstů není žádná legrace. Když chodíte často a dlouhodobě v botách na podpatku, problémům s nohami se nevyhnete. Mohou se vám zkřivit prsty a vaše chodidla už nikdy nebudou vypadat jako dříve.

Častým problémem deformace bývá vbočený palec. Ten se vychýlí z vlastní osy a přilne k ostatním prstům. Když se to stane, kloub začne být nerovnoměrně zatěžován a poškodí se, což už vás může začít vážně bolet.

Bolest beder  

Při chůzi na vysokých podpatcích se tělo naklání dopředu. Záda se tuto nestabilitu snaží vyrovnávat, a poté kvůli tomu trpí. Bolesti beder mohou být vážně neúprosné. Můžete je cítit ještě několik dní či týdnů po sundání nevhodných bot.

Správné držení těla je velmi důležité. Pokud se vám chodidla vychýlí z původní pozice na několik hodin denně, zákonitě se to na vašich zádech časem podepsat musí.  

Osteoartróza

Při nošení vysokých podpatků trpí kolena, protože se nachází v nepřirozené poloze. Na chrupavky a kolenní klouby je při chůzi vyvíjen velký tlak, kvůli čemuž ženám hrozí vyšší riziko vzniku osteoartrózy.

Osteoartróza je onemocnění kloubů, kterým trpí mnoho lidí ve vyšším věku, aniž by někdy vysoké podpatky nosili. S pravidelným obouváním bot na podpatku jdete této chorobě naproti mnohem rychleji.  

Oteklé nohy

Z nošení bot s vysokým podpatkem vám mohou nohy otéct tak moc, že se vám noha dvakrát zvětší. Těsné boty stlačují chodidla, ve kterých se vám začne hromadit krev. Budete mít pocit, že vaše nohy najednou ztěžkly, a mohou vás začít bolet.

Když vám nohy otečou, nesnažte se za každou cenu v těchto botách vydržet až do konce dne. Vyzujte je a dojděte z práce domů raději bosky. Otéct nohy vám mohou i v těhotenství, což může být nebezpečné. Nepodceňte to.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

SHIELD: Vesmírná technologie pro hladké přistání kdekoliv ve vesmíru