Přírodní prostředky, které vás zbaví bradavic

 Zdraví 
01. září 2019 10:18 / Eva Vogelová
  4
📷
6 fotografií v galerii
Bradavice způsobuje kožní papillomavirus Depositphotos
Z bradavic není nadšený patrně nikdo. Většinou se objevují na chodidlech či na rukách. Některé z nich mohou při chůzi i bolet. Léčba bradavic bývá většinou zdlouhavá. Není nic výjimečného, že se objevují opakovaně. Můžete si vybrat z několika možností, jak se jich zbavit. Buď navštívíte odborníka, nebo si je pokusíte odstranit sami. Jaké přírodní prostředky na ně zabírají?

Za vznikem bradavic stojí kožní papillomavirus (HPV), kvůli kterému nadměrně rostou rohové buňky. Přenáší se pouhým dotykem. Stačí se projít bosky ve vlhkém prostředí. Daří se mu zejména na veřejných koupalištích. Pokud se vám bradavice objevily již několikrát, noste tam raději žabky.

Kožnímu viru se daří nejvíce u lidí se sníženou imunitou. Můžete si nechat odstranit bradavice klasickou kryoterapií (zmrazení tekutým dusíkem), laserem nebo chirurgickým zákrokem. Pokud vám to nevyhovuje, můžete vsadit na přírodní prostředky, díky kterým se s bradavicemi můžete vypořádat sami.

Banánová slupka

Banánová slupka má léčivý efekt. Pokud jíte rádi banány, nevyhazujte jejich slupky, protože vám pomohou v boji proti bradavicím. Vykrojte kousek banánové slupky a vnitřní stranou ji přiložte na bradavici a přelepte ji náplastí bez polštářku.

Banánovou slupku nechte působit alespoň dvanáct hodin. Poté ji vyměňte za novou. Tento proces opakujte tak dlouho, dokud vám bradavice neodpadnou.

Česnek

Česnek sice nevábně zapáchá, ale pomůže vám zbavit se bradavice. Ukrojte malý stroužek česneku, důkladně ho opláchněte a přiložte na bradavici. Nechte ho tam několik minut. Uvidíte, jak dlouho to s ním vydržíte, protože vás bude patrně pálit. Čím déle, tím lépe.

Pokud pálení budete schopni přestát, nechte česnek na bradavici alespoň tři hodiny. Nemějte ho tam však déle než pět hodin, abyste neměli popálenou nohu. Poté zhruba dva až tři dny počkejte, bradavice by vám měla sama odpadnout. Pokud by se to nestalo, proces opakujte.

Med

Na bradavice zkuste použít domácí med. Nekupujte ho v obchodě, ale přímo od včelaře, aby byl stoprocentně přírodní. Med má léčivé účinky, pomůže vám v boji s nachlazením a urychluje hojení kůže. Hojně se využívá i v kosmetice, protože pomáhá na kruhy pod očima a zklidňuje podrážděnou pokožku.

Med má i antivirové vlastnosti, takže vám pomůže odstranit bradavice, které způsobuje HPV vir. Několikrát denně si je natírejte silnou vrstvou medu a nechce chvíli působit. Proces opakujte tak dlouho, dokud vám bradavice samy neodpadnou. Kromě bradavic vás mohou na nohou potrápit i puchýře. Ty se objevují ve chvíli, kdy nosíte nevhodnou obuv. Co na ně zabírá?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte