Jak ošetřit puchýře na nohách? Budete překvapeni, co skvěle zabírá

 Zdraví 
13. srpna 2019 12:27 / Monika Thomsonová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Puchýře jsou velmi nepříjemnou záležitostí Shutterstock
Koupili jste si nesprávnou velikost bot a po jednom nošení se vám nadělaly puchýře? Máme pro vás několik tipů, díky kterým urychlíte hojení puchýřů a zároveň zmírníte bolest, kterou vám způsobují.

Puchýře a tedy i otlaky mohou být skutečné bolestivé, a pokud se do nich dostane infekce, mohou se hojit opravdu dlouho. Obout si pak i jinak pohodlné boty na nohy, na kterých jsme si nadělali puchýře, není nic příjemného. Proto pro vás máme několik tipů, díky kterým urychlíte hojení puchýřů a zároveň zmírníte bolest, kterou vám způsobují.

Jak předcházet vzniku otlaku?

Dříve než se vrhneme na tipy, které vám pomohou otlaky vyléčit, je důležité vědět, jak vzniku puchýřů a otlaků předcházet. Nejdůležitějším krokem v tomto případě je výběr obuvi. Nohy máme jen jedny, tak proč si je nerozmazlovat kvalitní obuví, která vydrží déle a zároveň nám nebude způsobovat potíže.

Odborníci doporučují investovat do kožených bot, které se víceméně přizpůsobí vašim chodidlům. Pokud jsou i ty těsné a nepohodlné, zkuste je roztáhnout. Existuje hned několik tipů, jak roztáhnout boty, které vás tlačí. Tedy samozřejmě za předpokladu, že jste si nekoupili obuv o číslo menší. 

Velmi důležité je i předcházet tření bot o pokožku. V praxi to znamená nosit kvalitní ponožky, silonky či ťapky, které  nohy alespoň částečně ochrání před třením a vznikem puchýřů a otlaků.

Co z domácí lékárny pomáhá při otlacích a puchýřích?

Cibule a česnek

Nejlepší domácí pomocníci, kteří pomáhají při puchýřích. Stačí je jen očistit, nakrájet na kolečka, přiložit na puchýř, převázat a nechat působit. Ideálně celou noc.

Med

Med má antibakteriální a protizánětlivé účinky, díky čemuž je dobrý i pro ošetření puchýřů. Stačí ho nanést na puchýř a nechat působit. Použijte ho však jen v případě, pokud nemáte otevřenou ránu.

Jitrocel

Už naši prarodiče věděli, že jitrocel je lékem na mnoho potíží. Stačí list jitrocele trochu pomačkat, přiložit na puchýř nebo otlak, převázat a nechat působit.

Jablečný ocet

Skvělý pomocník s antibakteriálními vlastnostmi, díky kterým pomáhá zmírnit zánět, který může při otlaku vzniknout. Stačí do něj namočit tampon a jemně přikládat na postižené místo.

Zelený a černý čaj

Oba čaje mají protizánětlivé účinky. Nechte vylouhovat a následně do nich namočte vatu. Vatou namočenou v čaji ošetříte chodidla. Popřípadě na otlaky přiložte vyluhované sáčky z čaje a nechte působit. Je lepší puchýře propíchnout nebo ne? Čtěte více.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu