Trápí vás zapáchající chodidla? Poradíme, co pomáhá

 Zdraví 
20. srpna 2019 13:45 / Eva Vogelová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Zápach nohou je častým problémem v létě  Shutterstock
Trápí vás zapáchající chodidla? Pokud si vyzujete boty na veřejnosti, jde o velmi nepříjemnou záležitost. Musíte se dostavit do práce, ale sotva si vyzujete boty, celá místnost je zamořená zápachem z vašich nohou. Inspirujte se, co můžete udělat pro to, aby vaše nohy už tolik nezapáchaly.

Zápach nohou většinu lidí trápí hlavně v létě. Můžete se umývat několikrát denně, ale stejně vám to nepomůže. Během jednoho dne mohou chodidla vyprodukovat zhruba půl litru potu denně. Záleží na tom, jak moc se potíte. Pokud máte velkou část dne obuté jedny boty, pot nemůže nikudy proudit ven. Začne se vám tam množit velké množství bakterií, které rozhodně nevoní po fialkách. Dobrá zpráva je, že váš problém má řešení.

Pořiďte si kvalitní obuv a savé ponožky

V létě noste hlavně otevřené boty. Pokud se v nich necítíte dobře, pořiďte si prodyšné boty. Ideální by bylo, kdybyste na běžné chození využívali sportovní boty. Opravdu dbejte na to, aby byly kvalitní, jinak se se zápachem budete potýkat nadále.

Ať už si pořídíte otevřené či uzavřené boty, měli byste je během dne alespoň dvakrát až třikrát vystřídat za jiné. Kdykoliv se vám naskytne vhodná příležitost, boty si vyzujte, aby se vám v nich tolik nepotily nohy. Zpocené a zapáchající látkové boty můžete občas vyprat v pračce.

Výběr ponožek je důležitý. Nevhodnými ponožkami zápach nohou jen zhoršíte. Noste pouze bavlněné ponožky se savou vrstvou. Nachystejte si jich několik na jeden den, rozhodně nespoléhejte na to, že to zvládnete pouze v jednom páru. Musíte si je často měnit.

Nasypte do bot dětský pudr nebo hřebíček

Většina speciálních prostředků na zapáchající nohy nepomáhá. Pokud vám nohy smrdí opravdu hodně, klasický sprej na chodidla vám stačit rozhodně nebude. Smíchá se s množícími se bakteriemi, ale neodstraní je.

Mohl by vám pomoci dětský pudr. Nasypte ho v menším množstvím do bot a zápach se neutralizuje. To stejné můžete udělat s hřebíčkem. Ten nechte v botách působit alespoň jeden den, a poté ho vyndejte. Vaše boty budou jako vyměněné.

Udělejte si lázeň z černého čaje

Neutralizace zápachu v botách nestačí. Musíte pečovat i o svá chodidla. Udělejte si lázeň z černého čaje, který zabíjí bakterie a pomáhá odstranit zápach. Uvařte zhruba půl litru vody a vylouhujte v ní dva pytlíčky černého čaje. Zhruba po deseti až patnácti minutách zřeďte uvařený čaj ve dvou litrech vody.

Do čajové lázně ponořte své nohy a nechte je tam zhruba půl hodiny. Tuto proceduru v létě opakujte každý den. Lázeň na nohy si můžete připravit i ze sody, octu nebo soli. Vyzkoušejte všechny přísady, abyste zjistili, která z nich vám pomáhá nejvíce. Otékají vám při delších cestách nohy? Víme, co na ně zabírá.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon