Jak správně ošetřit spálenou pokožku od slunce

 Zdraví 
18. srpna 2019 17:42 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Někteří lidé se bohužel neopalují dobře Shutterstock
Celý rok máte bílou kůži, v létě vyjdete na slunce a během několika minut se spálíte? Možná jste se zapomněli namazat, nebo jste si pořídili nekvalitní opalovací krém. V obou případech je spálení od sluníčka velmi bolestivé. Poradíme vám, jak byste svoji podrážděnou pokožku měli ošetřit.

Někteří lidé se bohužel neopalují dobře. Nemají hnědou kůži, ale červenou, která se jim za několik dní začne loupat. Pokud víte, že jste na tom podobně, nesmíte si dovolit nemazat se opalovacím krémem. Spálit se však můžete i ve chvíli, kdy se namažete krémem s nízkým slunečním protektivním faktorem (SPF).

Nepropichujte si puchýře a hodně pijte

Na kůži se vám mohou udělat puchýře. Odolejte pokušení a nepropichujte je. Pokud byste to udělali, mohla by se vám tam dostat infekce. Tekutina, která se v puchýřích nachází, je potřebná součást uzdravovacího procesu.

Když se spálíte, tělo potřebuje více tekutin, aby se dokázalo rychleji regenerovat. Ve chvíli, kdy organismus s něčím bojuje, voda je pro něj důležitá. Můžete pít i minerální vody, protože budete potřebovat doplnit sodík a draslík.

Pořiďte si aloe vera

Aloe vera se často přidává do lékařských a kosmetických přípravků. Není divu. Dokáže poměrně rychle zklidnit postiženou pokožku. Pořiďte si domů rostlinku aloe vera. Ve chvíli, kdy se spálíte od slunce, utrhněte si list. Z něj vyteče šťáva, se kterou si namažte nejbolestivější místa. Pokud ji nebude mít dostatek, sežeňte si krém s výtažkem z aloe vera a namažte si s ním celé tělo.

Potřete se probiotickým jogurtem

Probiotický jogurt obsahuje bakterie a enzymy, které zklidňují pokožku. Pomažte si s ním spálená místa a nechte ho na sobě působit deset až patnáct minut. Poté ho smyjte vodou. Probiotický jogurt vaši pokožku hezky zchladí a zregeneruje. Ucítíte příjemnou úlevu.

Pomažte se vaječným bílkem

Pokud doma nemáte žádný krém s aloe vera či probiotický jogurt, snad budete mít alespoň vajíčko. Budete z něj potřebovat vaječný bílek, který si nanesete na spálenou kůži. Nechte ho působit zhruba deset minut, a poté se opláchněte.

Vaječný bílek vám pokožku příjemně zchladí. Díky němu se kůže rychleji uzdraví. Aplikujte alespoň tři dny po sobě, dokud sami neuvidíte, že se vám pokožka začíná loupat a hojit. Toužíte po zářivé pleti, zdravých vlasech a nehtech? Pomůže vám k tomu vitamin E.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech