Cítíte se slabí a unavení? Vyzkoušejte životabudič v podobě peruánské viagry
Na seznam vynikajících superpotravin se Maca peruánská dostala díky svým schopnostem posílit tělesnou i mozkovou činnost a doplnit aktivní energii. Jde o jednu z nejvýše rostoucích rostlin na zemi a patří do čeledi brukvovitých. Její domovinou jsou náhorní plošiny ve výšce okolo 3 500 – 4 500 m n. m.
Životabudič Inků užívají i kosmonauti
Kořen rostliny Maca byl od pradávných časů užíván Inky jako životabudič. Není proto divu, že Macu podává i NASA svým kosmonautům coby doplněk zdravé výživy posilující organismus. Macu ale ocení každý, kdo cítí únavu, a to nejen na podzim, kdy je podobných případů více.
Kořen nasává živiny
Vápenec a dolomit obsažené v peruánských pohořích se vlivem větru a deště vsakují do půdy, která tím nasává cenné živiny. Maca má úžasnou schopnost všechny tyto látky vstřebávat a uchovávat v čisté, přirozené formě. Kořen se nejdříve vydoluje ze země, nechá se usušit na sluníčku a pak se podrtí, až vznikne jemný prášek. Během sušení získává svou typickou hnědo-zlatou barvu.
Kdy sáhnout po peruánské viagře
Pokud každoročně trpíte na podzimní únavu, útlum energie a slabost, je pro vás Maca peruánská tou pravou volbou. Díky tomu, že kořen Macy vyrůstá v půdě, která nejdřív čtyři roky odpočívá a sílí, a teprve poté je připravena na pěstování, předá tato rostlina vašemu tělu všechnu tu koncentrovanou sílu. Rychle aktivuje energii, zmírní chronickou únavu a fyzické i psychické vyčerpání mizí jak mávnutím kouzelného proutku. Dlouhodobě užívaná navíc snižuje vlivy stresujících faktorů na náš organismus.
Sportovcům zpevní kosti, studentům zlepší paměť
Sportovcům zase podpoří fyzičku, zpevní kosti a celkově posílí svalový tonus. Studenti, kterým na podzim začínají povinnosti, jistě Macu ocení pro její báječný vliv na koncentraci a paměť. Ne nadarmo se také rostlině přezdívá peruánská viagra. Při její každodenní konzumaci totiž navrací libido a stimuluje sexuální aktivitu.
Jak koktejl vitaminů užívat
Organic Maca je bohatá na vitaminy B1, B2, B6 a B12, C, E, vápník, hořčík, fosfor, draslík, síru, sodík, železo a obsahuje také stopové prvky: zinek, jód, měď, selen, bismut a mangan. Pitím Macy tělu dodáte i proteiny díky dvaceti obsaženým aminokyselinám (obsahuje dokonce sedm z těch osmi esenciálních, které si tělo samo neumí vytvořit, a proto je musíme přijímat potravou). Také si doplníte nenasycené mastné kyseliny omega 3, 6 a 9.
Způsobů, jak Macu konzumovat, je hned několik. Někdo si jednu čajovou lžičku rozmíchá ve sklence vody a popíjí 2x denně nebo si prášek z nadrceného kořene přidá do smoothie či ranní kaše. Maca má jemně nasládlou, smetanovo-oříškovou příchuť. Z Peru pochází také anona ostnitá, která skvěle působí na revma a pomáhá i v boji s rakovinou, jak jsme psali zde.