Přírodní pomocníci, které můžete zapojit v boji proti rakovině

 Zdraví 
05. května 2017 11:55 / Jitka Jahodová
  0
📷
10 fotografií v galerii
Rakovina! Slovo, které děsí a mnoho lidí se ho bojí vyslovit! Shutterstock
Zákeřná rakovina děsí lidi po celém světě. Podle statistik ročně zabije přes 8 milionů lidí. Týmy lékařů a vědců se snaží nad touto chorobou zvítězit už celá desetiletí. I přes obrovské pokroky, ale zatím bohužel univerzální lék neexistuje.

Příroda nám nabízí některé zázraky, které vám pomohou příznaky alespoň zmírnit. O jaké jde?

Anona ostnitá
Jedná se o strom vyskytující se v Jižní Americe, který dorůstá výšky až šesti metrů. Jeho kůra, listy, kořeny i plody se využívají na léčení revmatismu. V sedmdesátých letech vědci zjistili, že výtažky z plodů by mohly napomáhat v boji s rakovinou. Dnes několik nezávislých testů potvrzuje, že výtažky zatočí až s 12 typy rakoviny a jejich účinek je desettisíckrát silnější než některé druhy chemoterapie.

Outkovka pestrá
Další zázrak z přírody. Jedná se o typ houby, která se vyskytuje na odumřelých dřevinách, nejčastěji na dubu. Výtažek z této houby se objevuje často i v potravinových doplňcích. Podle posledních studií má outkovka schopnost zabíjet rakovinové buňky tím, že je donutí k sebezničení. Nejlepších výsledků bylo dosaženo v případě léčby rakoviny prsu, plic, žaludku a tlustého střeva.

Kustovnice čínská
Roste v Asii, především v Číně, a po staletí je v čínské medicíně využívaná. Používají se všechny části rostliny. Kromě omlazujících účinků kustovnice blahodárně stimuluje tvorbu bílých krvinek, čímž podporuje hubení škodlivých buněk. V Číně na ni nenechají dopustit a je považována za nepostradatelný potravinový doplněk. Říká se, že dokáže vyhnat rakovinu z těla při pravidelném používání za pouhých 40 dní.

Ovšem v žádném případě vám nedoporučujeme se v případě onemocnění spolehnout pouze na přírodu a zanedbat odborná vyšetření i léčbu. Že nemáte ani potuchu, jak zmíněné zázraky vypadají? Mrkněte do fotogalerie.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum