Cviky, které vás doma dostanou do formy i během karantény

 Zdraví 
08. dubna 2020 08:28 / Eva Vogelová
  0
📷
7 fotografií v galerii
Cvičte doma prkno  Depositphotos
Boj s koronavirem neustává. Pořád platí to, že by lidé měli omezit pohyb venku a zůstávat doma. Pokud musíte setrvávat v domácí karanténě pro podezření na COVID-19, nemůžete chodit vůbec nikam. V takovém případě je potřeba, abyste se udrželi v kondici a pouze neseděli na gauči. K tomu vám pomohou následující cviky.

Nulová fyzická aktivita má negativní dopad na zdraví, pohodu a kvalitu života. Karanténa může způsobit velký stres, který bude mít celkově špatný vliv na psychické zdraví. Každodenní cvičení vás udrží, jak ve fyzické, tak i v psychické formě. Budete se cítit fyzicky lépe a nezblázníte se z dlouhodobé izolace.

Koleno u lokte

Tento cvik nepochybně znáte. Není příliš náročný, ale účinný. Nejdříve si stoupněte rovně a mírně si rozkročte nohy. Následně zvedněte pravé koleno a dotkněte se ho loktem. To stejné udělejte s levým kolenem a pravým loktem. Střídejte takto strany minutu a půl minuty odpočívejte. Opakujte pětkrát.

Zvednutá hruď

Nejprve si lehněte na břicho. Buď si propleťte prsty za hlavou, nebo si je dejte k uším tak, aby lokty směřovaly do stran. Pomalu zvedejte svoji horní část těla, ale dejte si pozor, aby vaše dolní část těla zůstala na zemi. Zvedáte pouze hrudník.

Následně zase spusťte svoji horní část na zem. Opakujte desetkrát a dejte si půl minuty pauzu. V takovém rytmu opakujte cvik pětkrát. Posilujete tím zádové svaly. Pokud se na to budete cítit, můžete zvednout i dolní končetiny a ruce natáhnout za sebe tak, abyste se nedotýkali země.

Zvedání jedné ruky a nohy

Nejprve se postavte na všechny čtyři. Srovnejte se v této pozici. Dejte si ruce pod ramena a kolena pod boky. Zvedněte pravou nohu a levou ruku a chvíli v této pozici vydržte, pak vystřídejte strany. Tento cvik proveďte dvacetkrát a půl minuty odpočívejte. Opakujte pětkrát. Během toho cviku posilujete záda, která při sedavém životním stylu často trpí, a břicho. 

Prkno

Cvik prkno vypadá jednoduše, ale není. Důležité je, abyste ho prováděli správně. Existuje několik variant tohoto cviku, ale my vám předvedeme tu nejjednodušší. Pokud budete prkno praktikovat každý den po dobu několika týdnů, posílíte díky němu celé tělo.

Nejprve se postavte na všechny čtyři. Následně zvedněte kolena. Budete se o zem opírat pouze dlaněmi a prsty na nohou. V prkně byste neměli být vyvěšení. Zatněte hýžďové a břišní svaly. Nevyvěste se v ramenou, buďte pevní a rovní jako prkno.

Neměli byste příliš vystrkovat zadek nahoru, vaše tělo by mělo být v jedné rovině. Pokud se v tom budete cítit dobře, můžete přejít na lokty. Snažte se v prkně vydržet alespoň půl minuty. Následně půl minuty odpočívejte. Tento proces opakujte pětkrát. Pokud už nebudete moct, dělejte prkno pouze třikrát.

Most

Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Chodidla by se měla dotýkat země. Pomalu zvedejte boky a chvíli v této pozici vydržte. Následně nechte boky pomalu klesat do podložky. U tohoto cviku se snažte nevyužívat plný potenciál hýždí, ale zapojte i břišní svaly. Most proveďte desetkrát a půl minuty si odpočiňte. Opakujte pětkrát. Přečtěte si, jak můžete kromě cvičení ještě posílit svoji imunitu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...