Zázračná slivovice a jak ji účinně konzumovat

 Zdraví 
26. května 2017 20:31 / Marie Popelková
  16
📷
1 fotografie v galerii
Slivovice je národní poklad a mystický odkaz předků, ke kterému se na Valašsku přistupuje s nejvyšší úctou. Shutterstock
Národním nápojem Čechů je bezesporu pivo, ale o slivovici se dá říct, že je zase národním destilátem.

Skvělé chuti, lákavému aroma a ‘’síle’’ slivovice se dá snadno propadnout, proto si dejte při jejím degustování pozor. Destilát vyrobený z dobře vyzrálých švestek je v malém množství lék, ale ve větším už existuje riziko závislosti, které může rozjet problém s alkoholismem.

Kdy užívat?

Podle odborníků je ideální konzumovat slivovici ráno, naopak večerní užívání se vůbec nedoporučuje. Ideální množství je pouhá jedna „štamprlička". Ta ovšem dokáže divy. Po probuzení vám dodá jednak energii do nového dne, ale také podpoří trávení a metabolické procesy. Samozřejmostí je desinfekce ústní dutiny a v podstatě celého organismu.  

Příznivý vliv malého množství alkoholu uznávají i lékaři. Dochází totiž k roztažení cév, zlepšuje se spalování tuků a zpomaluje se proces sklerotizace cév a také postup ischemické choroby srdeční. Jako lék je využíván výhradně pravý destilát a to nejlépe několik let uskladněný. Takováto slivovice, když ukápne na talířek a je zapálená, musí hořet. Jestliže zapálená slivovice nehoří, tak se jedná o pančovanou směs. Pravá slivovice je výborným přírodním prostředkem, který je vyráběný z ušlechtilého destilátu. 

Konzumace alkoholu

52% slivovice je optimálním prostředkem k přípravě domácích bylinných výtažků. Speciální slivovicový výtažek může  dokonce výrazně posílit účinky akupresury.  Lidé, kteří mají doporučený striktní zákaz alkoholu se mnohdy obávají, že i několik kapek tinktury jim zničí játra. Taková obava však zdaleka není na místě, protože alkohol je v organismu přítomen v koncentraci 0,035promile a několik kapek tinktury, nemůže takovou hladinu výrazněji ovlivnit. Mnohem více škodíme našim játrům zvýšenou konzumací uzenin, barevných limonád a jiných nezdravých potravin.

Slivovicové obklady

Jakkoli to zní podivně, tak slivovicový obklad pomáhá léčit mnohé neduhy jako např. bolest kolenních kloubů, loktů a ramen. Lze použít buďto čistý slivovicový obklad nebo obklad s přidáním dalších ingrediencí( např.drcené listy kostivalu a bílek ).Obklady se přikládají na noc.

Aromaterapeutické použití

Pokud nás trápí unavené oči, můžeme vyzkoušet následující aromaterapeutickou praktiku. Na obě dlaně nakapeme pár kapek slivovice a dlaně třeme o sebe, aby se slivovice odpařila. Poté přiložíme dlaně na oči a představujeme si černočernou tmu. Tato jednoduchá praktika pomáhá oživit unavené oči a při opakovaném provádění můžeme snížit nitrolební tlak a působíme léčebně hlavně při zeleném zákalu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Producentka Bonda prozradila, jak je to s náhradou za Daniela Craiga

Styl

Markéta (49): Navázala jsem intimní vztah se synem kolegyně a teď se bojím, že to praskne. Mohlo by mě to...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu