Opravdu našemu zdraví škodí káva s mlékem? Nečekané odhalení

 Zdraví 
18. října 2017 11:07 / Monika Thomsonová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Jak moc ohrožuje káva s mlékem naše zdraví? Shutterstock
Jsou lidé, kteří si den bez kávy nedovedou představit. Mnozí si pak neumí představit, že by lahodný nápoj nedoplnili mlékem či smetanou. Mléko v kávě však není zdaleka tak neškodné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Někdo potřebuje kávu pouze ráno, aby získal energii na začátek dne. Někdo pije kávu ze záliby a kdykoli během dne. Káva by se však neměla pít hned po jídle, ani na prázdný žaludek. A nejdůležitější je, aby se nepila s mlékem.

Proč nepít kávu s mlékem?

Vše souvisí s prostředím v našem těle, přesněji v některých jeho orgánech. Pokud se jedná o žaludek, tady problém nenastává. Naopak u části populace se přidáním mléka žaludek spíše zklidní. Komplikace může nastat ve dvanácterníku, který začne stahovat hladké svalstvo, a následně mohou mít tyto stahy negativní vliv na slinivku břišní, která pak nepracuje tak, jak by měla. Výsledkem může být zablokování žlučníku a žlučovodů a následné problémy s trávením.

Pokud žlučník nebude správně fungovat, můžeme se vystavovat mnohem vážnějším problémům a to především v pozdějším věku života, kdy nás mohou začít trápit žlučové kameny, diabetes, ale i třeba bolesti kloubů a páteře a mohou se přidat i další potíže.  O tom, jak působí káva na naše játra, si přečtěte v našem dalším článku.

Na každém šprochu pravdy trochu?

Fakt o nepříznivých účincích kávy s mlékem se mezi lidmi roznesl opravdu rychle. Ale i zde platí, že svět není černobílý, a tak ani pohled na pití kávy s mlékem není jednobarevný. Celá řada odborníků má na věc opačný pohled. Podle nich jde spíše než o nepříznivé účinky kávy s mlékem, jen o nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků. Pokud tedy trpíte alergií na mléko, je více než jasné, že vám po šálku kávy s mlékem dobře nebude.

Podle některých výživových specialistů je dokonce mnohem lepší si do kávy mléko přidat, a to zejména pro ty, kteří mají problém s bolavým žaludkem a žaludečními vředy a pro které by byla samostatná káva příliš silná a dráždivá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Dům a zahrada

Jak řešit trable s oblečením. Zaseklý zip opraví vazelína, trčící kostici běžná náplast

Zavřít reklamu