Opravdu našemu zdraví škodí káva s mlékem? Nečekané odhalení

Jak moc ohrožuje káva s mlékem naše zdraví?
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
18. října 2017 11:07 / Shutterstock
  0   0
Jsou lidé, kteří si den bez kávy nedovedou představit. Mnozí si pak neumí představit, že by lahodný nápoj nedoplnili mlékem či smetanou. Mléko v kávě však není zdaleka tak neškodné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Někdo potřebuje kávu pouze ráno, aby získal energii na začátek dne. Někdo pije kávu ze záliby a kdykoli během dne. Káva by se však neměla pít hned po jídle, ani na prázdný žaludek. A nejdůležitější je, aby se nepila s mlékem.

Proč nepít kávu s mlékem?

Vše souvisí s prostředím v našem těle, přesněji v některých jeho orgánech. Pokud se jedná o žaludek, tady problém nenastává. Naopak u části populace se přidáním mléka žaludek spíše zklidní. Komplikace může nastat ve dvanácterníku, který začne stahovat hladké svalstvo, a následně mohou mít tyto stahy negativní vliv na slinivku břišní, která pak nepracuje tak, jak by měla. Výsledkem může být zablokování žlučníku a žlučovodů a následné problémy s trávením.

Pokud žlučník nebude správně fungovat, můžeme se vystavovat mnohem vážnějším problémům a to především v pozdějším věku života, kdy nás mohou začít trápit žlučové kameny, diabetes, ale i třeba bolesti kloubů a páteře a mohou se přidat i další potíže.  O tom, jak působí káva na naše játra, si přečtěte v našem dalším článku.

Na každém šprochu pravdy trochu?

Fakt o nepříznivých účincích kávy s mlékem se mezi lidmi roznesl opravdu rychle. Ale i zde platí, že svět není černobílý, a tak ani pohled na pití kávy s mlékem není jednobarevný. Celá řada odborníků má na věc opačný pohled. Podle nich jde spíše než o nepříznivé účinky kávy s mlékem, jen o nesnášenlivost mléka a mléčných výrobků. Pokud tedy trpíte alergií na mléko, je více než jasné, že vám po šálku kávy s mlékem dobře nebude.

Podle některých výživových specialistů je dokonce mnohem lepší si do kávy mléko přidat, a to zejména pro ty, kteří mají problém s bolavým žaludkem a žaludečními vředy a pro které by byla samostatná káva příliš silná a dráždivá.

📷
4
fotografie
Monika Thomsonová | inStory.cz
Kam dál?
Vyvarujte se nejčastějších chyb. Zatočte s obezitou jednou provždy! 4. díl
Pozor na spánek! Ze zdravého návyku se může stát nebezpečný záškodník
Pozoruhodné účinky cibule
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Země vína, ostrého guláše, čardáše a termálních pramenů: Maďarsko stojí určitě za návštěvu

Zprávy

Po nejvyšších teplotách v historii přijde ochlazení! Jak bude v září?

Bydlení

Zdravotní křeslo je pro seniora rajský balzám

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn