Čtyři triky, které vám v zimě pomohu od popraskaných rukou

Suché ruce plné prasklin jsou velmi bolestivou záležitostí
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
11. prosince 2017 09:03 / Shutterstock
  14   0
Ruce si pravidelně mažete tím nejmastnějším krémem, který jste v obchodě sehnali, ale i přesto máte ruce suché a rozpraskané do krve? To je bohužel velmi častý problém, který s mrazivými dny a suchým větrem v zimě přichází. Lze se ho ale zbavit.

Suché ruce nejenže neesteticky vypadají, ale hlavně nám komplikují život. Čím více jsou ruce vysušené, tím častěji mají tendenci praskat, často až do krve. Sice malá poranění, ale dokáží pěkně zabolet. Tím spíš, pokud se praskliny týkají polštářků na prstech a oblasti kolem nehtů.

Proč jsou ruce v zimě vysušené

Jak postupně teploty klesají, vrchní vrstva pokožky se velmi rychle vysušuje. Pokožka se v těchto měsících navíc mnohem méně mastí, čímž snižuje svou obranyschopnost. Suchý vzduch či vítr, střídání teplot a mrazivé dny tomu všemu moc nepřidají. V zimě si mnoho z nás také mnohem častěji myje ruce, abychom se ochránili před viry a bakteriemi, kterých je speciálně v zimě všude plno.

Trik č. 1 - Správné mytí rukou

Častý kontakt s horkou vodou a nevhodným mýdlem je začátek konce hebkých rukou. Dochází totiž k poškození ochranné vrstvy pokožky, což ve výsledku působí další vysušování a vaše kůže bude dříve či později drsná a šupinatá. Proto při mytí rukou používejte vlažnou vodu, šetrné bylinné mýdlo a po každém mytí nezapomeňte na ruce nanést hydratační krém.

Trik č. 2 - Místo mléka máslo

Mnoho lidí používá v létě i v zimě jedno tělové mléko na všechno – na tělo, na obličej, na nohy i na ruce. V zimě je to ale velký problém, protože tělové mléko není k ochraně před mrazem a větrem nijak přizpůsobené, jelikož dostatečně nehydratuje. Volte raději krém přímo na ruce s bambuckým máslem nebo ten, který slibuje vysoký stupeň hydratace. Skvěle ale funguje i kokosový, avokádový nebo olivový olej. Hlavně se vyhýbejte kosmetickým výrobkům, které obsahují alkohol, který doslova vycucne vlhkost z kůže.

Trik č. 3 - Rukavice na doma i na ven

Důležitým ochráncem hebkých rukou jsou i prachobyčejné rukavice. Pokožka rukou snáší velmi špatně přímý kontakt se sněhem a když jsou ruce vystavovány mrazu a větru, vysuší se a popraskají rychle. Rukavice se vám ale budou hodit i doma. Před spaním si naneste na ruce jeden ze zmiňovaných olejů, vmasírujte do rukou a nakonec navlékněte rukavice. Ráno se probudíte a vaše ruce budou jako vyměněné.

Trik č. 4 - Dodržujte pitný režim

Nezapomínejte, že ruce nestačí hydratovat pouze zvenku. Důležité je rovněž dodržovat pitný režim, který zajišťuje buněčnou hydrataci všech vrstev pokožky. Připravte si třeba jeden z vynikajících čajů, o kterých jsme psali nedávno.

📷
3
fotografie
Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Kam dál?
Skryté a všudypřítomné nebezpečí. Budete šokováni, kde všude najdete plasty
Vše, co jste chtěli vědět o prdění, ale báli jste se zeptat
Závislost na sladkém. Co s tím?
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zájezd do Londýna pro děti: Zažijte na vlastní kůži čarodějnickou školu Harryho Pottera

Zprávy

Nové překvapení po summitu v Helsinkách. Tohle asi čekal málokdo

Bydlení

Požární hlásič dokáže zabránit katastrofě. Přesto ho majitelé nemovitostí podceňují

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn