Toužíte po hladké a pružné pleti bez vrásek? Zkuste přírodní botox!

Vyzkoušejte sílu přírody
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Krása 
10. prosince 2017 15:31 / Shutterstock
  4   0
Toužíte po krásné pleti, ale nejste ochotné jít pod skalpel? Vyzkoušejte sílu přírody. Budete překvapeni účinky!

Přírodním botoxem je označován cenný olej ze semen kaktusů rostoucích v mnoha zemích světa. Jedná se o opunciový olej, který je považován za vůbec nejdražší olej na světě. Olej se vyrábí ze semínek plodu opuncie, celým názvem Opuntia ficus-indica f. amyclaea a je v přírodní kosmetice považován za nejúčinnější zbraň proti stárnutí pokožky a tvorbě vrásek.

Odkud pochází?

Opuncie patří do čeledi kaktusů. S pěstováním opuncie začalo před devíti tisíci lety v Mexiku. V 15. století se tato rostlina rozšířila do Středomoří a do ostatních částí světa. V současnosti se nejvíce pěstuje v Mexiku, Brazílii, Bolívii, USA, Itálii, v severní a jižní Africe a v Indii.

Co obsahuje?

  • Nenasycené mastné kyseliny, jako jsou omega-6, omega-9, omega-7 a omega-3
  • Vitamín E, beta-karoten a vitamin K1
  • Kosmeticky významné fytosteroly a polyfenoly
  • Draslík, fosfor, hořčík, vápník
  • Antioxidanty (vitamíny A a C)

Vysoká cena oleje

Proces výroby oleje je skutečně náročný. Jelikož opuncie i jejich plody mají nepříjemně ostré trny, musí se nejdříve opatrně osekat, poté se plod rozřízne, vyjmou se semínka a ty se pak za studena vylisují. Dalším důvodem proč je olej tak drahý, je množství plodů, které je potřeba zpracovat abychom dostali 1 litr oleje. Na 1 litr je potřeba 800 kg plodů opuncie, což je 24 kg na 30 ml oleje nebo 12 kg na malinkou lahvičku s olejem o obsahu 15 ml. Cena opunciového oleje se na kosmetickém trhu pohybuje okolo 50 000 Kč za 1 litr.

Jaké jsou účinky?

Olej z opuncie dokáže zadržovat v kůži vodu, čímž dochází k regeneraci a hluboké hydrataci pokožky a působí tak jako revitalizační sérum na jemné vrásky kolem očí a rtů. Rovněž stahuje póry a dokáže odstranit kruhy pod očima. 

Klinické testy prokázaly, že opuncie je schopná navázat množství vody, které odpovídá více než desetinásobku hmotnosti plodu. Co ještě olej dokáže?

  • Vyrovnává vrásky
  • Zjemňuje a vyživuje pokožku vitamíny a omega kyselinami
  • Napomáhá udržovat naši pleť dlouhodobě hydratovanou
  • Má uklidňující  a protizánětlivé účinky
  • Má pozitivní vliv na nervovou soustavu

Jak olej používat?

Pokožku navlhčete vodou a olej jemně vmasírujte. Množství nanášeného oleje je individuální a záleží na typu pleti. Na tvář často stačí 1 až 2 kapky. Opunciový olej patří mezi oleje, které nezanechávají mastný film, a velmi rychle se do pokožky vstřebá.

Aplikaci oleje opakujte podle potřeby, ráno i večer. Opunciový olej můžete použít jak na tvář, tak i na suché a lámavé vlasy.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Je čas na změnu. Navštivte ostrovní perly Chorvatska

Dům a zahrada

Vana v novém kabátě dodá koupelně nový šmrnc. Existuje mnoho možností, jak ji udělat pěknější

Bydlení

Černé skvrny na listech orchidejí nevěstí nic dobrého. Poraďte si s nimi, dokud je čas

Zavřít reklamu