Toužíte po hladké a pružné pleti bez vrásek? Zkuste přírodní botox!

 Krása 
10. prosince 2017 15:31 / Monika Thomsonová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Vyzkoušejte sílu přírody Shutterstock
Toužíte po krásné pleti, ale nejste ochotné jít pod skalpel? Vyzkoušejte sílu přírody. Budete překvapeni účinky!

Přírodním botoxem je označován cenný olej ze semen kaktusů rostoucích v mnoha zemích světa. Jedná se o opunciový olej, který je považován za vůbec nejdražší olej na světě. Olej se vyrábí ze semínek plodu opuncie, celým názvem Opuntia ficus-indica f. amyclaea a je v přírodní kosmetice považován za nejúčinnější zbraň proti stárnutí pokožky a tvorbě vrásek.

Odkud pochází?

Opuncie patří do čeledi kaktusů. S pěstováním opuncie začalo před devíti tisíci lety v Mexiku. V 15. století se tato rostlina rozšířila do Středomoří a do ostatních částí světa. V současnosti se nejvíce pěstuje v Mexiku, Brazílii, Bolívii, USA, Itálii, v severní a jižní Africe a v Indii.

Co obsahuje?

  • Nenasycené mastné kyseliny, jako jsou omega-6, omega-9, omega-7 a omega-3
  • Vitamín E, beta-karoten a vitamin K1
  • Kosmeticky významné fytosteroly a polyfenoly
  • Draslík, fosfor, hořčík, vápník
  • Antioxidanty (vitamíny A a C)

Vysoká cena oleje

Proces výroby oleje je skutečně náročný. Jelikož opuncie i jejich plody mají nepříjemně ostré trny, musí se nejdříve opatrně osekat, poté se plod rozřízne, vyjmou se semínka a ty se pak za studena vylisují. Dalším důvodem proč je olej tak drahý, je množství plodů, které je potřeba zpracovat abychom dostali 1 litr oleje. Na 1 litr je potřeba 800 kg plodů opuncie, což je 24 kg na 30 ml oleje nebo 12 kg na malinkou lahvičku s olejem o obsahu 15 ml. Cena opunciového oleje se na kosmetickém trhu pohybuje okolo 50 000 Kč za 1 litr.

Jaké jsou účinky?

Olej z opuncie dokáže zadržovat v kůži vodu, čímž dochází k regeneraci a hluboké hydrataci pokožky a působí tak jako revitalizační sérum na jemné vrásky kolem očí a rtů. Rovněž stahuje póry a dokáže odstranit kruhy pod očima. 

Klinické testy prokázaly, že opuncie je schopná navázat množství vody, které odpovídá více než desetinásobku hmotnosti plodu. Co ještě olej dokáže?

  • Vyrovnává vrásky
  • Zjemňuje a vyživuje pokožku vitamíny a omega kyselinami
  • Napomáhá udržovat naši pleť dlouhodobě hydratovanou
  • Má uklidňující  a protizánětlivé účinky
  • Má pozitivní vliv na nervovou soustavu

Jak olej používat?

Pokožku navlhčete vodou a olej jemně vmasírujte. Množství nanášeného oleje je individuální a záleží na typu pleti. Na tvář často stačí 1 až 2 kapky. Opunciový olej patří mezi oleje, které nezanechávají mastný film, a velmi rychle se do pokožky vstřebá.

Aplikaci oleje opakujte podle potřeby, ráno i večer. Opunciový olej můžete použít jak na tvář, tak i na suché a lámavé vlasy.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město