Správně vybraná šála je třešinkou na vašem outfitu

Výběr šály nepodceňujte, výsledek bude stát za to
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Móda 
11. prosince 2017 14:49 / Pixabay
  0   0
Šála je jeden z těch malých doplňků, které vám prokážou velkou službu. Celkové vzezření outfitu pozvedne, doladí a oživí. Vybírejte ji proto pečlivě. Nemůžete-li se rozhodnout mezi více kusy tohoto doplňku, berte všechny, unosíte je.

Slavné ženy kouzlo šál objevily už dávno. Šála již není jen dlouhý vlněný kus s třásněmi určený pro chladné zimní dny, mnohem víc je dnes módním doplňkem pro jakoukoli příležitost. Pokud si přeci jenom vybíráte šálu na zimu, vězte, že letí buď dlouhé tenké šály nebo naopak široké, klidně i netypického trojúhelníkového tvaru, nebo takové, do kterých se lze celá zabalit.

Při výběru šály berte v úvahu barvu i materiál

Co se týče barevnosti, velice aktuální jsou jednobarevné šály výrazných barev, které musí ladit s výsledným outfitem. Trendy jsou také pestrobarevné šály nebo ty v pastelových barvách. Tento typ šál nádherně rozzáří černé oblečení.

Při výběru by ženy měly sledovat i materiál. Šála totiž bude v kontaktu s jemnou a u mnohých žen i citlivou kůží krku a dekoltu. Kašmírovou šálu si nemůže dovolit každý, a proto volte alespoň jiné přírodní materiály, které jsou kvalitní a ke kůži šetrné. Šálu vyzkoušejte i na omak na své pokožce.

Toužíte-li po něčem extra, vyzkoušejte tenkou lehkou šálku. Měla by být maximálně šest centimetrů široká a z jemného materiálu. Obzvlášť efektně působí metalická šálka z flitrů, noste ji třeba k šatům s květinovým potiskem na plesy. Hitem je také zlatá, fialová nebo černá šála s třásněmi.

Šála je oblíbeným doplňkem i pánského oděvu

Šála je líbivým doplňkem, leč muži leckdy opomíjeným. Výjimkou jsou šály s názvy jejich oblíbených sportovních celků. Šál či šála ale pánský outfit oživí i při jiných příležitostech, než jsou fotbalová či hokejová utkání. A v chladných dnech navíc zahřeje. Při výběru šály se řiďte svým vkusem. Šála by měla být příjemná, pohodlná, je důležité se v ní cítit dobře, ale měla by se vám také líbit.

Jakou barvu šály vybrat?

Pořiďte si univerzální vlněnou černou šálu s pár jemnými šedými pruhy. Hodí se k formálnějším, ale i volnočasovým kouskům oblečení – k obleku, kabátu nebo jen na svetr. Buďte vidět a odlište se – jako další kousek do své kolekce si pořiďte šálu výrazné barvy či vzoru. K nápadné šále však volte decentní, jednoduché barvy ostatního oblečení.

Jak si nesplést pánskou šálu s dámskou?

Někteří pánové, možná z neznalosti, si oblékají dámské šály. Jak je od těch pánských rozeznat? Vyhýbejte se šálám s typickými ženskými barvami, jako je například červená, růžová, fialová, ale také zvířecím a květinovým vzorům. Klasické dámské šály a šátky bývají vyrobené z jemných a průhledných materiálů, mají dlouhé třásně, korálky nebo flitry.

Pánské šály mívají třásně krátké, v barvě šály. Existují ale i unisex verze šál – vhodné pro pány i dámy. Šálu noste utaženou volněji, funkčnost a pohodlí je na prvním místě. Způsob uvázání vybírejte podle příležitosti, uvazujte si spíše jednodušší uzly.

Jan Novák | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Vypěstujte si asijskou superbylinu, zdroj cenných minerálů a vitaminů

Bydlení

Kuchyňská sůl patří mezi užitečné pomocníky v domácnosti. Odstraní skvrny z prádla i koberce

Zavřít reklamu