Nejhorší zlozvyky, kterých se dopouštíte ve sprše a ničíte si jimi pokožku

Pozor na některé zlozvyky, které nám ničí pokožku
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Krása 
07. ledna 2018 11:17 / Shutterstock
  1   0
Znáte ten krásný pocit, když se vracíte po těžkém chladném dnu domů a jediné, na co se těšíte je horká sprcha či koupel? Představa je to krásná, ale důležité je vědět, čemu bychom se měli při sprchování určitě vyhnout.

V našem článku se dozvíte o nejčastějších zlozvycích, kterých se dopouštíme v koupelně a které doslova ničí naši pokožku.

Pozor na horkou vodu

Hned prvním neduhem je příliš horká voda, která způsobuje nadměrné vysoušení pokožky a následně zvýšený pocit svědění. V případě, že si horkou vodu chcete dopřát,  pusťte si ji chvilku předem, nechte koupelnu pořádně zapařit a vyhřát a pak teplotu vody o pár stupínků snižte.

Nedrhněte se tolik

Možná si myslíte, že čím více budete pokožku drhnout pomocí rukou nebo různých houbiček, tím bude čistší. Není to úplně pravda. Pokožce nesedí ani příliš vysoká hygiena, ani zmiňované drhnutí. Pokožka má totiž na povrchu dobré bakterie, které ji chrání a my je přílišným mytím a drhnutím smýváme, čímž pokožce škodíme.

Používejte správně mýdlo

I na druhu mýdla záleží. Používejte mýdla, která pokožku nevysušují. Pozor na různá antibakteriální mýdla, které slibují více, než je třeba. Používejte výživná mýdla, která pokožku hydratují a nevysušují.

I žiletka potřebuje hygienu

Další velkou chybou, kterou děláme je, že se pořádně nestaráme o svou žiletku. Ta potřebuje pozornost a hygienu stejně, jako všechny ostatní předměty, které přicházejí do styku s pokožkou, a v tomto případě dokonce i s intimními partiemi. Po každém použití žiletku opláchněte horkou vodou, která ji zbaví nebezpečných infekčních bakterií. Stává se, že se při holení říznete, a tehdy se do rány může dostat nepříjemná infekce.

Monika Thomsonová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu