Mějte stále perfektní obočí. Docílíte toho velmi jednoduše

 Krása 
20. února 2018 11:52 / Marcela Plachá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Dobře udělaná tetováž vypadá přirozeně Pixabay
Permanentní make-up může být ideálním řešením pro perfektní vzhled. Zejména obočí dodá výrazu osobitost. Kosmetičky proto lákají na tetování obočí, ale to může přinášet i zdravotní komplikace.

Permanentní make-up se v poslední době těší velké oblibě – tetovat permanentním make-upem, tedy implementovat do pokožky speciální inkoust, lze jakoukoliv část těla. Nejvíce se doporučuje pro obočí, které patří k velmi důležité části obličeje a přispívá k vašemu celkovému výrazu a vzhledu.

Pokud obočí z nějakého důvodu chybí, je nekompletní nebo defektní, může to působit nemalé problémy a negativně se odrazit na psychice daného člověka. Permanentní make-up obočí má tak na poli kosmetiky své místo a v mnohých případech je dokonce jediným řešením, jak přispět ke zlepšení vizáže. Jak je důležité mít perfektní obočí, jsme psali zde.

Metoda

Permanentní make-up je metoda dočasného líčení. Nenahrazuje klasické dekorativní líčení. Jedná se o aplikaci pigmentů za pomocí speciálních přístrojů do vrchní vrstvy pokožky. Protože jehla nejde příliš do hloubky, nezůstane permanentní make-up celý život, ale vydrží zhruba tři roky.

Doba trvání je závislá na tom, jak často se vám pokožka mění, jak moc se potíte, i na tom, kolik je vám let. Mladším ženám se kůže obnovuje o něco rychleji. Barva se postupně uvolňuje a bledne. 

Aplikace

V den aplikace nenanášejte na místo aplikace žádnou kosmetiku. Aby aplikace proběhla bez nejmenších potíží, obočí si nevytrhávejte později než dva dny před plánovaným zákrokem. Tři dny před aplikací poté nechoďte do solária, abyste dopřáli pokožce dostatečný odpočinek. Jednoduše nechte pokožku odpočívat. Nanášení inkoustu je možné provádět třemi technikami. Můžete si nechat udělat pouhé stínování na lepší vykreslení obočí. V určitých případech je vhodnější použít metodu tzv. vláskování, kdy dochází k vykreslení obočí speciální mikrojehličkou. Hodí se zejména k dokreslení detailů. A konečně, obě techniky je možné kombinovat a docílit tak dokonalého efektu. Důležité je během celého zákroku dodržovat přísné hygienické podmínky a pravidla.

Následná péče

V první etapě vypadá permanentní make-up velmi výrazně, protože pigment smíšený s tkáňovým mokem i krví může ve stroupcích získat tmavé zabarvení. Stroupky mohou vydržet až týden, pak se začnou odlupovat. Po jejich samovolném odpadnutí se objeví konečný tvar, konečná barva bude stabilizována až po měsíci (zesvětlí až o 40 procent). V období hojení stroupky nesmíte namáčet, odstraňovat a ani zrychlovat proces hojení pomocí jakýchkoliv prostředků. Pigment je totiž do pokožky aplikován velmi mělce a v období hojení jej pokožka počíná odlučovat, čímž se vytváří stroupek. Pod stroupkem se hojí pokožka, která do sebe nazpět vstřebává odloučený pigment. Jestliže stroupek silně namočíte, nebo jej odstraníte před stanovenou dobou, pak se nebude vstřebávat nic a vznikne mezera vyžadující opravu. Při nedodržení hygienických zásad se vstřebávají i nežádoucí látky a může dojít ke změně barvy či k infekci.

Doporučení po zákroku:

  • V prvních 24 hodinách pouze papírovým kapesníkem odsávat tkáňový mok, aby se neutvořily velké stroupky.
  • 3-4 dny neomývat vodou ani mýdlem!
  • Chránit se před sluncem včetně solária (1 - 2 týdny).
  • Vyhnout se znečištěnému prostředí.
  • Nepoužívat žádné mastné prostředky a líčidla (1 týden).
  • Nedarovat krev.

Pro koho se nehodí

Jako každý zákrok má i permanentní make up obočí určitá omezení. Tetování se nedoporučuje například v případě gravidity, epilepsie, v případě zánětů a jiných akutních onemocnění. Než se tedy rozhodnete podstoupit tuto proceduru, je vhodné – pokud si nejste jistí – konzultovat její vhodnost s vaším lékařem. Dermatologové varují před prováděním permanentního make-upu zejména u alergiků, u kterých hrozí mnohem větší riziko zdravotních problémů. 

Alergie

Alergická reakce se ale může objevit i u člověka, který nikdy žádnou alergií netrpěl. Nejčastější komplikací, která se po provedení permanentního make-upu objevuje, jsou otoky, zarudnutí či podkožní boule. Při nedostatečné dezinfekci jehly může dojít i k přenosu takových chorob, jako je například hepatitida. Při nedostatečné dezinfekci pokožky mohou být problémem i vaše vlastní bakterie, které na ní žijí a mohou způsobit nepříjemné infekce.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej