Chcete, aby k vám oční stíny dokonale ladily? Vyberte je podle barvy vašich očí!

 Krása 
05. května 2017 12:48 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Naučte se používat oční stíny podle barvy vašich očí. Nejlépe tak vynikne jejich krása. Shutterstock
Řada žen si v obchodě vybírá oční stíny podle barvy, která se jim líbí. Ne vždy ale vybraná barva dá vyniknout vaše oči. Ideální je vybírat stíny podle barvy vašich očí. Jiný odstín sluší zelenoočkám, jiný ženám s modrýma či hnědýma očima!

Nejsnadnější pro výběr správných stínů je naučit se orientovat v takzvaném barevném kruhu. S tím pracují i zkušení vizážisté. Je to docela snadné. Nejprve podle barvy vaší duhovky očí vyberte na barevném kole co nejpodobnější odstín. Tím získáte jasnou představu o tom, jaká škála barev je k vašim očím neutrální. Přímo naproti je pak tón, který barevným kontrastem oči nejvíce zvýrazní. Nalevo i napravo od něj pak můžete vybrat další varianty.

Řada lidí dělá tu chybu, že oční stíny zvolí podle barvy duhovky očí. Jenže pak vaše oči vypadají poněkud nevýrazně. Základem úspěchu tak je, aby barva stínů kontrastovala s oční duhovkou!

Modré oči

Oživíte je například zářivou zlatou nebo tlumenou šedivou. Na denní nošení modré oči hezky vyzdvihne i meruňková nebo broskvová, díky kterým se zvýrazní modř očí. Dívčím a jemným dojmem budete působit v něžné světle růžové. Pokud máte ráda výraznější barvy, nebojte se ani tmavě fialové. Tmavší variantou pro večerní líčení pak může být sytá čokoládová, nugátová, kakaová nebo šedé odstíny kouřového líčení. Pro velmi světlou variantu modrých očí se hodí neutrální smetanová, béžová nebo jemná šedá. Naopak nepřirozeně budou působit výrazně modré a zelené oční stíny.

Tip: Vyzkoušejte tmavě fialovou nebo tmavě hnědou řasenku, která váš pohled oproti klasické černé řasence změkčí. Celkově budete působit zajímavěji.

Modrozelené oči

Pokud je barva vašich očí spíše modrozelená, sáhněte po meruňkových nebo bronzových stínech. Těmito tóny podpoříte modrou barvu vašich očí. Za použití fialové škály se zase budou vaše oči zdát naopak zelenější.

Šedé oči

Šedoočkám budou slušet prakticky jakékoli výraznější barvy. Mezi jasné favority patří kovové odstíny, tmavá modř nebo sytě švestková. Zajímavý efekt získáte s tóny do oranžova. Barvu stínů  můžete v tomto případě podřídit také barvě pleti. Pokud jste spíše teplý typ, lépe na vás vyniknou zlaté, bronzové a pískově žluté stíny. Ženám s šedýma očima však padnou i další barvy, například zelená, tyrkysová, modrá, fialová nebo růžová.

Zelené oči

Zelené či nejlépe vyniknou díky fialovým očním stínům. Pokud máte tmavě zelené oči, nebojte se zvolit švestkové tóny, jemnější odstíny fialové jsou zase vhodné pro oči světlejší. Značného projasnění dosáhnete za použití hnědé, sytější růžové, stříbrné nebo sytější modré. Pro zvláštní příležitosti zkuste metalickou zlatou. Pozor si ale dejte na tyrkysovou, výrazně zelenou a žlutou – takto nalíčené oči vypadají uměle a neharmonicky.

Tip: Pro výrazné večerní líčení zkuste zkombinovat šedé oční stíny s třpytivým efektem a černou řasenkou.

Hnědé oči

Dámy, které mají hnědé oči, mohou zvolit z opravdu pestré škály barev. Na běžné nošení vypadají dobře odstíny béžové, meruňkové nebo zelené. Pokud dáváte přednost výraznějšímu líčení, vyzkoušejte růžovou, zlatou, fialovou nebo třeba žlutou. Aby vaše oči zbytečně nezapadly, volte odstíny buď hodně syté, nebo naopak světlé. Vyvarujte se ale odstínů v červených a fialových tónech. Oči s nimi se jeví unavené a zarudlé.

Tip: Při nanášení očních stínů navlhčete aplikátor, jakýkoli odstín pak bude intenzivnější.

Hnědozelené oči

Máte-li spíše hnědozelené oči, bude pro vás nejlepší volbou sytě fialová nebo béžová se zlatavým nádechem.

Jak docílit podmanivého pohledu?

Když už si vyberete tu správnou barvu stínů, zkuste trochu zaexperimentovat a spojte v líčení lesklé a matné stíny. Váš půvab to velmi podtrhne! Chce to jen dodržet pár pravidel. Pro zvětšení očí naneste lesklou světlou barvičku pod obočí. Na pohyblivé víčko použijte matný stín. Oči vždy rozzáříte nanesením světlejšího stínu k vnitřnímu koutku a pokračujete tmavším. Váš svůdný pohled doladíte kajalovou tužkou na horním víčku.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...