Druhů očních linek existuje hned několik. Vyberte si nejvhodnější pro vás

Oční linky v tužce můžete vyměnit za fix, snáze se nanáší a vydrží déle
📷
Dalších 6 fotografií v galerii
 Krása 
27. dubna 2021 13:13 / Depositphotos
  0   0
Oční linky nesmí žádné ženě chybět. Zvýrazní oči a dokážou i opticky změnit jejich tvar. Dříve existovaly pouze oční linky v tužce, ale dnes si můžete vybrat hned z několika druhů. Seznamte se s nimi a zjistěte, jaké mají výhody a nevýhody. Podle toho poznáte, která z nich vám bude vyhovovat nejvíce.

Typy očních linek nevybírejte náhodně. Může se totiž stát, že líčení s nimi bude příliš obtížně, a nakonec je vyhodíte do koše. Nejprve je potřeba rozpoznat, jak se s jednotlivými druhy pracuje. Vybrat si lze z tekutých, gelových, pudrových a klasických linek v tužce. Každá z nich má trochu odlišnou konzistenci a také na očích vypadá jinak.

Oční linky v tužce

Oční linky v tužce se snadno aplikují. Linku si s ní zvládnou nalíčit i ženy, která nemají s make-upem moc zkušeností. „Pokud chcete získat přirozený vzhled, držte se běžné tužky na oči. Začněte s ní od vnějšího koutku oka směrem dovnitř. Zpočátku vám to může připadat nepříjemné a nepřirozené, ale díky tomuto triku skončí linka přesně tam, kde chcete,“ vysvětluje kosmetická blogerka Chelsea Simmons. Linky v tužce však mají jednu nevýhodu. Poměrně rychle zesvětlají, takže se budete muset líčit několikrát denně. Dobrou alternativou k linkám v tužce je fix.

Tekuté oční linky

Tekuté oční linky jsou pokladem pro ty, kteří už s make-upem trochu zacházet umí. Lze s nimi vytvořit nejrůznější tvary očních linek podle svých představ. Samy si pohodlně určíte, jak úzké by měly být. Navíc dlouho na očích vydrží a jsou výrazné. Bohužel aplikovat tekuté oční linky není žádná legrace. Nejspíš se vám je nepodaří nalíčit podle vlastních představ poprvé. Musíte se s nimi poprat. Pokud se vám třese ruka, počítejte s tím, že aplikaci tekutých linek budete muset trénovat dlouho.

Gelové oční linky

Gelové linky mají tužší konzistenci než tekuté. K jejich aplikaci budete potřebovat štěteček. Můžete je nepatrně rozmazat do ztracena, takže se vám s nimi podaří docílit přirozeného vzhledu. Gelové linky jsou silně pigmentované a většina z nich se na víčku neobtiskne, protože skutečně dobře drží. Prodávají se v mnoha barvách, takže nemusíte zůstávat pouze u černé. Nevýhoda opět spočívá v obtížné aplikaci. Budete se s nimi muset naučit pracovat, ale za precizně nalíčené oči to stojí.

Pudrové oční linky

Pudrové linky jsou v podstatě totéž co oční stíny. Nepotřete s nimi však celé víčko, ale vytvoříte z nich pouze užší linku. Hodí se k vytvoření kouřového líčení. Přichystejte si šikmý kartáček, díky kterému se budou linky snáze nanášet. Nemusíte si kvůli nim pořizovat speciální pudrové oční linky v tužce, vystačíte si pouze s očními stíny a štětečkem. Přečtěte si také, jak vybrat tu nejlepší řasenku podle typu řas.  

Eva Vogelová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Toile design je luxusní odkaz na starou Francii. Vyzkoušejte jej doma

Zavřít reklamu