Vyznáte se v druzích medu? Tenhle určitě nekupujte!

 Zdraví 
22. června 2018 09:33 / Martina Langová
  2
📷
3 fotografie v galerii
Pokud je kvalitní, je cennou přírodní lékarnou Shutterstock
Jsou jich plné regály v obchodech. Nespočet druhů, nespočet názvů. Kdo se v tom má vyznat? Poradíme vám, na který med zaměřit svoji pozornost a kterému se naopak raději vyhýbat.

Nutno však na úvod uvést, že nejlepší a nejkvalitnější med nakoupíte u včelaře. Ovšem ne každý má tu možnost a zásoby včelařů také nejsou neomezené, tudíž nám někdy nezbude nic jiného, než se pro med vypravit do obchodu.

Květový med

Pochází logicky zejména z nektarů květů. Pro naše tělo je snadno stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů - glukózy a fruktózy. Obsahuje pylová zrna různých rostlin, která obohacují med o významné přírodní látky s povzbuzujícími účinky - rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky a podobně.

Nejznámější a nejprodávanější jsou především jednodruhové květové medy – především jde o med řepkový, slunečnicový, akátový a samozřejmě směs květových medů včetně medů z ovocných stromů. Jeho značnou nevýhodou je rychlá krystalizace. Z louky můžete mít kromě medu i další přírodní léčiva.

Lesní med

Sehnat ho můžete i pod názvem „medovicový“. Od květového jej poznáte hned na první pohled. Bývá totiž znatelně tmavší. To způsobují rostlinná barviva obsažená v míze dřevin. Tento druh medu většinou pochází z hmyzem přefiltrované mízy listnatých a jehličnatých stromů. Obsahuje větší množství minerálních látek a stopových prvků a látek baktericidní povahy. Vzniká převážně v letních snůškách, má ostřejší chuť a výrazné aroma. Oproti květovému krystalizuje lesní med velmi pomalu. Tedy zůstává dlouho tekutý.

Smíšený med 

Je to vlastně směs nektarového a medovicového medu bez výrazné převahy jednoho druhu. Většinou je z malin a ostružin, z lípy, z později kvetoucích bylin a lesních květin. Je velmi oblíbený, protože má výhody obou druhů. Bývá tmavší a krystalizuje pomaleji.

Nenechte se napálit

Med se ředí, falšuje, mohou v něm být zbytky antibiotik nebo přidaný škrob. Nad tím, aby se tak nedělo, bdí Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Ale při prověrkách vždy na nějaké hříšníky narazí. Rovněž se může stát, že ač je na výrobku napsáno, že jde o český produkt, v drobném popisu na druhé straně se dozvíme, že med pochází ze zemí EU nebo dokonce mimo země EU. Rovněž pozor na med z Číny, který často obsahuje škrob kukuřice nebo třtiny. To, co může udělat každý z nás zákazníků, je alespoň podrobná prohlídka etikety a její přečtení ještě před koupí produktu. Nezapomínejte se dívat i na datum minimální trvanlivosti. Falšované medy bývají většinou ty od velkovýrobců. Opět tedy platí, že návštěva drobného českého včelaře je v každém případě tou nejlepší volbou.

Nejběžnější druhy medu

Akátový

Je bezbarvý až lehce nažloutlý. Má výraznou chuť a vůni po akátových květech. Jako jeden z mála zůstává dlouho tekutý a nemá tendenci krystalizovat.

Lipový

Je zlatožlutý až čirý. Má jedinečnou chuť a vůni po lipových květech. Po zkrystalizování má hrubou konzistenci. U nás je hodně oblíbený.

Luční květy

Obsahuje směsici více lučních rostlin. Často obsahuje i část lesního medu, díky kterému má tmavší barvu.

Ovocné stromy

Je lehce nažloutlý. Velice oblíbený pro svoji barvu a chuť. Má tendenci rychle krystalizovat. Hodně oblíbený je např. třešňový.

Řepkový

Je krásně žlutý. Obsahuje brusiny - látky s protirakovinnými účinky. Rychle krystalizuje.

Pohankový

Je nahnědlé barvy. Nemá příjemnou vůni, i přesto je však vyhledávaný – hlavně pro své léčivé účinky. Často se používá při pečení pečiva, které pak zůstává dlouho vláčné.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Proč slzíte u krájení cibule a jak tomu zabránit

Dům a zahrada

Vypěstovat si z pecky avokáda krásnou pokojovku zvládne i úplný začátečník. Základ je teplo a vlhko

Zavřít reklamu