Jak častá by měla být návštěva kosmetičky

 Krása 
04. ledna 2017 07:39 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Kosmetička vám může s mnoha věci pomoci. Shutterstock
Spousta žen podotkne, že pravidelná návštěva kosmetičky je zbytečné vyhazování peněz a její funkci nahradí drahý krém, popřípadě rady tipu: jak si ošetřit pleť sama doma.

Pravidelná domácí péče je bezesporu nutností, ale slouží už jen jako doplněk k profesionální péči. Pokud chceme udržet svou pleť v dnešní době, plné jedovatých zplodin, stresů, nesprávného stravování a jiných kritických faktorů zdravou a krásnou, je více než nutné občas zajít na odborné ošetření pleti. Žádný krém ani ten drahý, nenahradí šikovné ruce kosmetičky a například kosmetická masáž má velmi blahodárné účinky. Možná byste mohli namítnout, že vaše kosmetička používá kosmetiku, která je běžně k dostání. To je sice možné, ale ta která je vyráběna pro salóny má mnohem vyšší koncentraci účinných látek. Nanést si pleťovou masku a pobíhat po bytě s prachovkou, nebo stát u žehlicího prkna, není totéž jako si u této procedury odpočinout. I vaše pleť potřebuje nakopnout a odpočívat. Jak často navštívit kosmetičku, to je nejspíš správně mířená otázka. U každého je to samozřejmě jinak. Protože každý má jiný typ pokožky a každá vyžaduje jiné nároky na péči. Se svými domácími zásobami, určitě nedisponujete kosmetickým vybavením, jako je například ultrazvuková špachtle, přístroje na žehlení vrásků, depilační přístroje, parafínové vany a mnoho dalších.

Problematická pleť a návštěvy kosmetiky

U problematického typu pleti, kde je výskyt většího množství kordonů nebo aknózní pleti, se doporučuje navštěvovat kosmetiku 1x až 2x v týdnu. Alespoň do zlepšení stavu pokožky, nebo úplného vymizení problémů. Každá kosmetička vám sama řekne, podle stavu pokožky, kdy vám doporučí další návštěvu.

Suchá pleť a návštěva kosmetiky

Suchá pleť je náchylná na tvorbu vrásek a to již v poměrně mladém věku. Suchá pleť potřebuje především hydrataci a opět vám vaše kosmetička poradí jaké krémy a ošetření zvolit. Mnohdy za suchou pletí nestojí pouze dědičnost, ale jiné faktory zvenčí. Rozhodně se návštěva salónu vyplatí. Pokud nemáte vyloženě větší problémy, stačí kosmetiku navštívit 2x v měsíci. V případě citlivé pokožky je předem nutné informovat kosmetičku. Každý kvalitní salón si vede záznamy o svých klientkách, stejně jako je tomu u lékaře. Pokud nemáte žádné problémy s pletí a vaše pleť je zdravá, doporučuje se návštěva na kosmetice alespoň 1x v měsíci.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte