Bordel v bytě, šťastné dítě? Něco na tom bude. Pět činností, kterými si denně ničíme život!

 Ostatní 
30. prosince 2016 06:50 / Jitka Jahodová
  4
📷
4 fotografie v galerii
Klídek, ono to nějak dopadne Shutterstock
Říká se: Hygiena je půl zdraví. Podle nových výzkumů ale může přílišná čistotnost naopak škodit. Také se říká, že základem všeho je vydatný a dlouhý spánek.

Jenže světe div se, ani to nemusí platit! Tak na co všechno si tedy máme dát pozor?

1. Časté sprchování
Moderní člověk je podle vědců až příliš upjatý na hygienu. Není málo těch, co vlezou pod sprchu i několikrát denně. Tím si ovšem ničíme pokožku, která vlivem horké vody ztrácí přirozenou vlhkost a odolnost, vysušuje se a stává citlivější. Ještě hůř na nás působí chemie v podobě sprchových gelů a šampónů. Ty nám zase likvidují jemný mazový film, který si kůže vytváří jako přirozenou ochranu.

2. Osm hodin spánku
Jde opět jen o mýtus současné doby. Tělo si totiž nejvíc odpočine během prvních dvou hodin spánku. Za normálních okolností nám postačí čtyři hodiny, při větším vyčerpání šest. Víc spánku vede naopak k větší únavě.

3. Vyplachování úst po mytí zubů
Zubní pasty obsahují hodně látek, které pak zuby chrání před bakteriemi a tedy zubním kazem. Jenže tento účinek zničíte jedním velmi jednoduchým úkonem - pokud si po umytí vypláchnete ústa vodou. Po čištění by měl člověk pěnu z pasty jen vyplivnout a dalších 30 minut do úst nic nedávat.

4. Dlouhé sezení na WC
Patříte také mezi ty, kdo si na záchod berou s sebou i dobrou knihu nebo časopis? Jestli ano, rychle se tohoto zvyku zbavte. V nejmenší místnosti bytu byste měli trávit jen nezbytný čas na vykonání potřeby. Dlouhé vysedávání totiž není přirozené pro konečník a může vám přivodit problémy v podobě hemeroidů.

5. Přehnané čištění domácnosti
Hygiena se stále posouvá na vyšší úroveň. Dnes nechápeme, v jaké špíně dokázali žít naši předkové. Jenže přehnaně čistá domácnost může být taky nebezpečná. Když odstraníme z bytu všechny bakterie, nevytvoří si naše tělo potřebné protilátky. A pokud to při úklidu přeháníme s chemií, můžeme dospět například k astmatu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Belohorcová s manželem zažehnali manželskou krizi a uspořádali na Tenerife velkou party. Zpívat jim...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte