Bella a Sebastián: Jak dnes vypadá klučina ze seriálu, který dojímal tři generace?

Malý klučina oslaví za pár dnů 63. narozeniny
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Retro 
20. května 2019 18:42 / Archiv
  145   0
Pamatujete si na dojemný seriál o přátelství malého chlapce a opuštěné fenky? Lidský příběh, v němž se životem poznamenané osudy lidí a zvířat vzájemně proplétají a mnohdy krutá, ale spravedlivá příroda a zákony hor je učí moudrosti, lásce a vzájemnému porozumění.

V horách se narodil cikánce chlapec, který byl pojmenován Sebastian. Jeho matka po porodu zemřela a sirotka se ujal starý César, který jej vychovával společně s vnuky Jeanem a Angelínou. Ve stejný den jako Sebastián se narodila na druhém konci hor i fenka Bella. A příběh přátelství na život a na smrt začíná...

Film se natáčel podle knihy spisovatelky Cécile Aubryové v roce 1965. Cécile se sice chtěla stát původně herečkou, ale její filmová kariéra trvala jen několik málo let. V polovině 50. let se Cécile provdala a jejím manželem se stal Brahim El Glaoui, který pocházel z významné marocké rodiny. Její manželství sice skončilo rozvodem, ale vzešel z něj Mehdi El Glaoui. Že vám to jméno nic neříká? Ale právě Mehdi hrál v seriálu malého Sebastiána.

První krůčky před kamerou učinil Mehdi již ve 4 letech v televizním seriálu Poly, který rovněž napsala a režírovala jeho matka. Později si zahrál postavu Sebastiána v populární trilogiii, Bella a Sebastián, Sebastián mezi lidmi a Sebastián a Marie Morgana.

Později si Mehdi zahrál v dalším seriálu Mladý Fabre a v erotické komedii Katrin a spol., kde hlavní roli hrála Jane Birkinová. Když Mehdi vyspěl v mladého muže a s dětskými rolemi byl konec, vydal se ve šlépějích své matky a fušoval jak do scénáristiky, tak i do režie. Od roku 1980 hrál i v divadle, kde vystupoval asi v deseti hrách. 

V roce 2013 se objevil v dlouhometrážním snímku Bella a Sebastián, v režii Nicolase Vaniera, kde se jeho postava setkává se Sebastiánem, jehož roli kdysi sehrál. Roli novodobého Sebastiána představuje v tomto zpracování mladičký Felix Bossuet.

Dnes žije Mehdi spokojený život v Dax Landes na jihozápadě Francie, sbírá klasická auta a provozuje hudební kavárnu. (Dále čtěte: Víte, proč cenzoři bránili Světákům, Básníkům i Pyšné princezně).

Gabriela Opltová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zatoulejte se na krásná místa v Česku. Tady se vám bude obzvláště líbit

Dům a zahrada

Jak zvládnout výměnu strun na kytaře a jejich naladění

Bydlení

Zelený byt pro alergika. Jaké pokojovky mu vadit nebudou a kterým se naopak vyhnout

Zavřít reklamu