Sestavte si jednoduchý stravovací plán, pomocí kterého zhubnete bez hladu a trápení

 Krása 
23. července 2019 13:44 / Jana Jančová
  20   1
📷
12 fotografií v galerii
Jezte opravdové jídlo a zhubněte bez trápení Shutterstock
Plavková sezona je opět v plném proudu a vám se stále nepodařilo shodit těch pár kil? Nevadí, máme triky a tipy, které dokáží udělat doslova zázraky. Důležité je, abyste se rozhodli a konali, tohle předsevzetí tak neodkládejte.

Podle odborníků je zdravé chudnutí 2 až 4 kilogramy za měsíc. To pro vás znamená, že musíte snížit svůj kalorický příjem o 500 až 1 000 Kcal za den. Důležité však jsou i vaše stravovací návyky. To hlavní je nepřejídat se a nepoužívat jídlo jako kompenzaci za cokoliv.

Co byste měly dodržovat, aby se vaše váha upravila?

Jezte pravidelně, v malých dávkách. I když ráno například nemáte moc času, nevynechávejte snídani. Najděte si čas i na ostatní jídla v pravidelných intervalech, jezte pomalu a v klidu. V žádném případě při jídle nekoukejte na televizi, do mobilního telefonu, ani nečtěte.

Při pravidelnosti stravy nebudete mít po čase pocit hladu, přesto pokračujte v zavedeném stravovacím rytmu. Některým lidem vyhovuje jíst pouze 3x denně. I to je správná cesta, ale vždy musí jít o jídla bohatá na živiny, nikoliv prázdné kalorie. 

První měsíc k sobě buďte přísnější

V prvním měsíci byste měli být k sobě nejpřísnější. Alespoň měsíc nekonzumujte alkohol, v žádné formě, ani na vaření! Vyhněte se také zbytečným kaloriím, jako je mléko v kávě či sladké nápoje. Zkuste se v prvním měsíci vyhnout přílohám, pečivu a mléčným výrobkům a uvidíte, jak půjdou kila rychle dolů! V dalších měsících můžete postupně zařadit některé mléčné výrobky či přílohy. Sladké nápoje a alkohol byste měli i nadále konzumovat jen ve velmi výjimečných situacích.

Nekonzumujte přidaný cukr, ani přírodní

Nekonzumujte žádný přidaný cukr, ať už přírodní nebo umělý. Žádný javorový sirup, med, nektar z agáve, kokosový cukr, Nutrasweet, sacharin, xylitol, stévii atd. Čtěte etikety, protože potravinářské firmy přidávají cukr do svých produktů pod různými názvy, tak abyste to nepoznali.

Jezte opravdové jídlo

Klíč k úspěchu je v podstatě velmi jednoduchý. Jezte opravdové jídlo bohaté na živiny a uvidíte, že nebudete mít hlad! Jezte maso, mořské plody, vejce, spoustu zeleniny, jen trochu ovoce a dostatečné množství dobrých tuků z ovoce (např. avokáda či oliv), oříšků a semínek. Jezte jídla, která se skládají z malého počtu ingrediencí. Ideálně jídla zcela přírodní a průmyslově nezpracovaná. V galerii naleznete nekolik tipů na rychlé a kvalitní jídlo. (Dále čtěte: Kde v Evropě je nejvíce obézních žen a kde nejméně? A jak jsou na tom Češky?).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu